موج
کدخبر : ۳۱۳۶۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-313672

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل سه شنبه 24 دی ماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل سه شنبه 24 دی ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید: 

آمریکا تحریم هایی بر 7 مقام ونزوئلایی اعمال کرد        

وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم 7 مقام ونزوئلایی خبر داده است. ناظران این اقدام دلت آمریکا را در راستای تشدید فشارها بر دولت ونزوئلا ارزیابی می کنند.

آمریکا 21 دانشجوی افسری عربستان را به دلیل نتایج به دست آمده از تحقیقات مرتبط با تیراندازی ماه گذشته یک دانشجوی عربستانی در پایگاه هوایی پنساکوولا، اخراج کرده است.

دولت ترکیه از بازداشت 176 نظامی ارتش این کشور به دلیل ارتباط با شبکه گولن خبر داده است.

رئیس جمهور کره جنوبی در اظهار نظری گفته است که کره شمالی هنوز هم آماده گفتگو و مذاکره با آمریکا است و خیلی زود است اگر بخواهیم از شکست مذاکرات دو طرف حرف بزنیم.

فرانسه، انگلیس و آلمان امروز مکانیزم ماشه را فعال می کنند 

خبرگزاری رویترز گزارش داد: فرانسه، انگلیس و آلمان امروز ساز و کار حل اختلاف توافق هسته‌ای ایران را فعال می کنند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرده: خلیفه حفتر فرماده لیبیایی، بدون آنکه توافق صلح با دولت وفاق ملی لیبی را امضا کند، مسکو پایتخت روسیه را ترک کرده است.

مقام های دولت پاکستان اعلام کردند دست کم 57 نفر بر اثر ریزش بهمن در منطقه کشمیر پاکستان جان خود را از دست داده اند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهار نظری گفته است اگر خلیفه حفتر بخواهد درگیری ها در لیبی را از سر گیرد، با پاسخ کوبنده ترکیه مواجه خواهد شد.

برخی منابع رسانه ای اعلام کرده اند همزمان با نزدیک شدن چین و آمریکا به فاز اول توافق تجاری با یکدیگر، چین متعهد شده بر میزان واردات خود از آمریکا بیفزاید.

وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت: ترور سردار قاسم سلیمانی بخشی از راهبرد کلان‌تر مقابله با چالش‌های برخاسته از دشمنان آمریکا از جمله چین و روسیه است.

نخست وزیر کانادا در گفت و گویی گفت: اگر تنشی نبود؛ اگر تنش‌های اخیر منطقه نبود، اتباع کانادایی اکنون در کنار خانواده‌هایشان بودند.

آلمان، انگلیس و فرانسه مکانیزم حل اختلاف در برجام را فعال کردند.

چین بر میزان واردات خود از آمریکا می افزاید        

برخی منابع رسانه ای اعلام کرده اند همزمان با نزدیک شدن چین و آمریکا به فاز اول توافق تجاری با یکدیگر، چین متعهد شده بر میزان واردات خود از آمریکا بیفزاید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها