موج

خبرگزاری موج، اهم اخبار بین الملل یکشنبه 15 دی ماه 1398 را گزارش می دهد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، سرخط مهمترین اخبار بین الملل یکشنبه 15 دی ماه 1398 را می توانید در ادامه بخوانید:

حمله گروه تروریستی الشباب به نیروهای آمریکایی در کنیا 

منابع خبری از حمله نیروهای گروه تروریستی الشباب به یک پایگاه نظامی در شمال کنیا خبر داده اند. این پایگاه میزبان نظامیان آمریکایی و کنیایی است.

رییس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتی نوشت: ایران با توجه به امکاناتی که دارد از پاسخ ناتوان نیست اما تأخیر در این پاسخ به نفع ایران نیست.

یک روزنامه انگلیسی اعلام کرد: گروهی از هکرهای ایرانی با نفوذ به یکی از وب‌سایت‌های دولتی آمریکا متعهد گرفتن انتقام خون سردار قاسم سلیمانی و دیگر شهدای حمله تروریستی شدند.

حمله هوایی نیروهای وابسته به خلیفه حفتر به پایگاهی نظامی در جنوب طرابلس، دست کم 30 کشته و 33 مجروح بر جا گذاشته است.

دولت عربستان در موضع گیری، اقدام پارلمان ترکیه در موافقت با اعزام نظامیان این کشور به لیبی را محکوم کرده است.

ریزش یک ساختمان نیمه کاره در پایتخت کامبوج، موجب مرگ 36 نفر و زخمی شدن دست کم 23 تن دیگر شده است.

مایکل مور در توییتر خود نوشت: از رهبر ایران خواهش می‌کنم که به اقدام تروریستی ما (آمریکا) برای به شهادت رساندن ژنرال که با خشونت تمام انجام شد، از هیچ گونه انتقام خشونت‌آمیز و تنش‌زا استفاده نشود.

سلطنت عمان در بیانیه ای اعلام کرد: سلطنت عمان با دقت تحولات تأسف‌بار اخیر و تنش بین آمریکا و جمهوری اسلامی ایران را دنبال می‌کند و از دو طرف می‌خواهد که زبان گفت‌وگو را ترجیح دهند.

دونالد ترامپ پس از اقدام تروریستی و ترور سپهبد سلیمانی به تهدید ایران پرداخت.

یک سازمان ناظر جنگ سوریه در گزارشی از کشته شدن حدودا 380000 نفر در جریان جنگ داخلی سوریه که 9 سال به طول انجامیده، خبر داده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها