سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت: دولت کابل با قدرت و شکوه همچنان در عرصه سیاست‌های جهانی باقی می‌ماند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری خامه پرس، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ اظهار کرد: دولت کابل با قدرت و شکوه همچنان در عرصه سیاست‌های جهانی باقی می‌ماند.

وی همچنین با اشاره به روابط جامع دوجانبه بین دو کشور افزود: دولت افغانستان به دنبال توضیحی از طریق کانال‌های دیپلماتیک به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکاست.

ترامپ گفته بود: من برنامه‌هایی برای افغانستان دارم که اگر بخواهم در این جنگ پیروز شوم، این کشور باید از صحنه جهانی محو شود. باید از بین برود. باید ظرف ۱۰ روز از بین برود. من نمی‌خواهم این کار را انجام دهم. من نمی‌خواهم این راه را بروم.

وی گفت: ما با پاکستان و سایر کشورها برای خلاص شدن خودمان همکاری داریم. ما نمی‌خواهیم پلیس باشیم چون الان هم دقیقا همین هستیم. قصد نداریم پلیس باشیم. ما ۱۹ سال است که در افغانستان هستیم. این مضحک است. فکر می‌کنم پاکستان به ما کمک می‌کند چون نمی‌خواهیم به عنوان پلیس در افغانستان بمانیم. اما اگر بخواهیم، می‌توانیم این جنگ را ببریم. برنامه‌ای دارم که در مدتی خیلی کوتاه به پیروزی در این جنگ می‌انجامد. من این را بهتر از هر شخص دیگری می‌دانم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها