طبق گزارش ها نفتکش بریتیش پترولیوم نگران است هدف اقدام تلافی جویانه ایران به خاطر توقیف نفتکش گریس 1 در روز پنجشنبه قرار بگیرد .

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بلومبرگ، پس اعلام یک فرمانده سابق سپاه ایران مبنی بر اینکه دولت ایران باید یک نفتکش انگلیس را در واکنش به توقیف نفتکش ایران توسط نیروی دریایی انگلستان به گروگان بگیرد، یک نفتکش متعلق به شرکت نفت بریتیش پترولیوم در خلیج فارس از اقدام تلافی جویانه ایران می‌ترسد و به دنبال پناهگاه است .

این نفتکش با نام بریتیش هریتج، ظرفیت حمل حدود یک میلیون بشکه نفت خام را دارد . مقصد این نفتکش پایانه‌های نفتی بصره در عراق بود ولی در اواخر هفته مسیر خود را کاملاً برعکس کرد .

این کشتی حالا نزدیک به ساحل عربستان سعودی بدون هدف شناور است چون طبق گزارشات، بریتیش پترولیوم نگران است هدف اقدام تلافی جویانه ایران به خاطر توقیف نفتکش گریس 1 در روز پنجشنبه قرار بگیرد .

گریس1 هنگام انتقال نفت خام ایران توسط نیروی دریای انگلیس توقیف شد .

بریتیش هریتج که با پرچم انگلستان حرکت می کند، توسط شرکت رویال داچ شل مسئول انتقال نفت خام از بصره به شمال غرب اروپا بود ولی محموله خود را بارگیری نکرد و سفارش را لغو کرد .

البته این کشتی نمی تواند از تنگه هرمز رد شود‌ تنگه هرمز یک گلوگاه حیاتی است که حدود یک سوم نفت دریایی جهان با نزدیک شدن به ساحل ایران از آن عبور می کند. هنوز مشخص نیست این نفتکش چقدر سرگردان خواهد ماند .

در حالی که مالکان بریتیش هریتج اعتقاد دارند این کشتی تحت حفاظت عربستان امنیت دارد ولی تعجبی نیست اگر این کشتی هم مانند سایر نفتکش‌ها در چند ماه گذشته، مورد حمله قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها