موج

رژیم صهیونیستی ساخت یک دیوار حائل بتونی جدید در مرز مشترک اراضی اشغالی با نوار غزه را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، منابع عبری زبان دوشنبه اعلام کردند: رژیم صهیونیستی ساخت یک دیوار حائل بتونی جدید در مرز مشترک اراضی اشغالی با نوار غزه را آغاز کرد.

در همین راستا، الموگ بوکیر، روزنامه‌نگار صهیونیستی و خبرنگار شبکه ۱۰ رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفت: پس از شلیک موشک به سمت خودروی نظامی ارتش، اسرائیل ساخت دیوار حائل بتونی جدید با ارتفاع حدود دو متر و طول ۶۰۰ متر را در مرز نوار غزه آغاز کرده است.

طبق این گزارش، هدف از ساخت این دیوار جلوگیری از هدف قرار دادن مستقیم منطقه مذکور توسط گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام شده است.

این اقدام پس از هدف قرار گرفتن یک نفربر ارتش اسرائیل در مرز شرقی غزه با موشک کورنت  توسط گردان‌های عزالدین القسام و سرایا القدس صورت گرفته است.

پس از دو روز درگیری میان رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین ؛ دو طرف با تلاش مصر و سازمان ملل به توافقنامه آتش بس دست یافتند. این توافق شامل توقف سیاست ترور، اجرای تفاهمات گذشته بر اساس تحویل اموال به غزه و گسترش مساحت ماهیگیری و همچنین بازگشایی گذرگاه‌ها می‌شود.

این در حالی است که هم رژیم صهیونیستی و هم حماس اعلام کرده‌اند که علی رغم آتش بس اما نبرد همچنان پایان نیافته است.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو در سخنانی اظهار کرد که "جنگ با جنبش جهاد اسلامی و حماس همچنان پایان نیافته است و این دو جنبش متوجه این موضوع شدند که قواعد بازی تغییر کرده و به دنبال آن آتش بس را قبول کردند".

آویف کوخافی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز گفت که ارتش رژیم اشغالگر صدها هدف در نوار غزه را تخریب کرده و و به همان سبک تهاجمی خود ادامه خواهد داد.

در مقابل سخنگوی حماس نیز در واکنش به اظهارات نتانیاهو و کوخافی عنوان داشت: علی رغم اینکه جنگ اخیر پایان یافته اما نبرد گسترده‌تر ادامه خواهد یافت و پیام ما به اسرائیل این است که این دور پایان یافته اما تا زمان استرداد حقوقمان جنگ همچنان ادامه خواهد یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها