موج

اتحادیه مشاغل سودان گفته است: به زودی، اعضای شورای ریاست جمهوری سودان را که به دولتی غیرنظامی شکل خواهند داد و امور سودان را در دوره پس از برکناری عمرالبشیر بر عهده خواهند داشت، اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اتحادیه مشاغل سودان گفته است: به زودی، اعضای شورای ریاست جمهوری سودان را که به دولتی غیرنظامی شکل خواهند داد و امور سودان را در دوره پس از برکناری عمرالبشیر بر عهده خواهند داشت، اعلام خواهد کرد. 

11 آپریل گذشته، عمرالبشیر رئیس جمهور سابق سودان که بیش از 30 سال بر این کشور حکومت کرده، پس از ماه ها اعتراضات مردمی و با فشار ارتش سودان ، از قدرت کناره گیری کرد. شورای نظامی سودان تعهد داده تا 2 سال، امور سودان را اداره خواهد کرد و پس از آن، انتخاباتی آزاد و شفاف در این کشور برگزار خواهد شد. 

چهارشنبه گذشته، اتحادیه مشاغل سودان، لیستی از درخواست های خود از شورای نظامی این کشور را ارائه کرد. این نهاد، پیشگام در رهبری اعتراضات بر علیه عمرالبشیر بوده است.

اتحادیه مشاغل سودان از شورای نظامی این کشور خواسته هر چه سریع تر دولت غیرنظامی در سودان روی کار آید. این نهاد در واکنش به پاسخ کند و با تاخیر شورای نظامی، قول داده تا افراد مورد وثوق خود برای شورای ریاست جمهوری سودان را تا روز یکشنبه آتی اعلام کند.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها