شورای نظامی سودان اعلام کرده است: شماری از مقام های اسبق رژیم سودان که در دوره رهبری عمرالبشیر در قدرت قرار داشتند را بازداشت کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، شورای نظامی سودان اعلام کرده است: شماری از مقام های اسبق رژیم سودان که در دوره رهبری عمرالبشیر در قدرت قرار داشتند را بازداشت کرده است.

شمس الدین کباشی سخنگوی شورای نظامی سودان، در جریان یک نشست خبری که در خارطوم پایتخت سودان برگزار می شد گفته است: به دلیل حفظ امنیت ملی، جزئیات بیشتری در مورد این بازداشت ها را نمی تواند رسانه ای کند. وی افزوده: رویه های زیادی در دست انجام هستند. ما دستور به تحول و برقراری ساختار جدید در ارتش سودان را داده ایم. مصادره دفاتر حزب حاکم سودان در کلیه ایالت ها، مدتی است که آغاز شده است. کباشی گفته است: ما همچنین به بازنگری در برخی قوانین مثل قانون نظم عمومی و ایجاد تشکیلات ضد فساد، بر پایه استانداردهای شفاف خواهیم پرداخت.

کباشی از احزاب گوناگون خواسته است تا لیست کاندیداهای خود برای تشکیل کابینه جدید سودان که مورد اتفاق تمامی احزاب و گروه ها باشد را ارائه کنند.