موج

سازمان کشورهای آمریکایی اعلام کرده نماینده ی خوان گوآیدو را به عنوان نمایده اصلی دولت ونزوئلا نزد این سازمان به رسمیت می شناسد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان کشورهای آمریکایی اعلام کرده نماینده خوان گوآیدو را به عنوان نمایده اصلی دولت ونزوئلا نزد این سازمان به رسمیت می شناسد. 

دولت قانونی ونزوئلا گفته است: تصمیم سازمان کشورهای آمریکایی، مجرمانه و نقض صریح حقوق بین الملل و منشور سازمان کشورهای آمریکایی است. ساموئل مونکادا نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل متحد در واکنش به این اقدام گفته است: دولت آمریکا به دنبال اخراج نمایندگان دولت ونزوئلا از نهادهای بین المللی است. 

روابط ونزوئلا با سازمان کشورهای آمریکایی برای مدت زیادی سرد و غیردوستانه بوده است. در 27 آپریل سال 2017، ونزوئلا به طور رسمی به سازمان کشورهای آمریکایی اعلام کرد که از این سازمان خارج شده است. 

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، سازمان کشورهای آمریکایی را متهم به کمک کردن به فرآیند بی ثبات سازی سیاسی و اقتصادی ونزوئلا کرده و در این راستا، آن را شریک طرح های مخرب ایالات متحده آمریکا علیه ونزوئلا معرفی نموده است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها