مقام های افغان اعلام کرده اند نیروهای امنیتی این کشور برای پنجمین روز با نیروهای طالبان به مقابله و تبادل آتش پرداخته اند. این اقدام پس از تهاجم گسترده طالبان به استان بادغیس صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، مقام های افغان اعلام کرده اند نیروهای امنیتی این کشور برای پنجمین روز با نیروهای طالبان به مقابله و تبادل آتش پرداخته اند. این اقدام پس از تهاجم گسترده طالبان به استان بادغیس صورت می گیرد. 

یک سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته است: حداقل 12 نیروی امنیتی افغان در 48 ساعت گذشته جان خود را از دست داده اند که این امر، شمار جان باختگان نیروهای امنیتی افغانستان در جنگ با طالبان را به بیش از 40 نفر افزایش داده است. به گفته ی منابع آگاه، شماری از شورشیان نیز در جریان حملات هوایی و زمینی نیروهای افغان کشته و مجروح شده اند.

قبل از سپیده دم پنجشنبه گذشته، حدود 2000 نیروی طالبان به چند ایست بازرسی و یک پایگاه ارتش افغانستان در منطقه بالامرغاب حمله کردند. محمد نصیر نظری یک عضو شورای استانی گفته است حدود 600 سرباز افغان که در داخل پایگاه نظامی به دام افتاده بودند توانستند با حضور نیروهای کمکی در محل پایگاه، از آن خارج و به قلعه نو بروند.

وی افزوده در حال حاضر، کماندوها و نیروهای ویژه افغانی در حال جنگ و درگیری با شورشیان هستند. هنوز آمار مشخصی از کشته ها و مجروحان جنگ میان ارتش افغانستان و طالبان ارائه نشده است.