قیمت نفت در بازار جهانی به بالاترین میزان خود از نوامبر 2018 رسید. به باور ناظران، این افزایش قیمت متاثر از کاهش عرضه این محصول توسط اوپک و تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز دوشنبه(19 فروردین ماه)، قیمت نفت در بازار جهانی به بالاترین میزان خود از نوامبر 2018 رسید. به باور ناظران، این افزایش قیمت متاثر از کاهش عرضه این محصول توسط اوپک و تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا است. 

بر اساس قیمت های روز دوشنبه، هر بشکه نفت برنت 70.65 دلار قیمت گذاری شده که این میزان، 31 سنت و یا 0.4 درصد بیشتر از آخرین قیمت آن می باشد. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت نیز 63.39 دلار قیمت گذاری شده که این میزان 31 سنت و یا 0.5 درصد از آخرین قیمت آن بالاتر است. 

نفت برنت و تگزاس هر دو رکورد قیمتی خود را که در ماه نوامبر 2018 به ثبت رسیده بود شکستند. ناظران بر این باورند که وقایعی مثل کاهش عرضه نفت توسط اوپک، تحریم های نفتی علیه ایران و ونزوئلا، درگیری ها در کشور نفت خیز لیبی و نگرانی ها در مورد آینده اقتصاد جهانی و ادامه یافتن جنگ تجاری آمریکا و چین، بر این افزایش قیمت تاثیر گذار بوده است.