"تسای اینگ ون" رئیس جمهور تایوان از 3 کشور منطقه پاسیفیک در این ماه بازدید خواهد کرد. این سفر در راستای تحکیم مناسبات تایوان با این کشورها صورت می گیرد. این اقدام همزمان با تشدید فشارها به دولت تایوان از سوی دولت چین صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، "تسای اینگ ون" رئیس جمهور تایوان از 3 کشور منطقه پاسیفیک در این ماه بازدید خواهد کرد. این سفر در راستای تحکیم مناسبات تایوان با این کشورها صورت می گیرد. این اقدام همزمان با تشدید فشارها به دولت تایوان از سوی دولت چین صورت می گیرد.

تسای از جزایر پالائو، نائورو و مارشال دیدن خواهد کرد. این دیدارها در فاصله بین 21 تا 28 ماه مارس انجام خواهند گرفت. پکن از سال 2016 که تسای اینگ ون قدرت را در تایوان به دست گرفت، فشارها بر این کشور را افزایش داده است. تسای فردی است که در تایوان به طرفداری از ایده استقلال تایوان از چین مشهور است و "سیاست چین واحد" را قویا رد می کند.

چین و تایوان در جریان جنگ های داخلی سال 1949 چین از یکدیگر جدا شدند. با این حال، چین هنوز هم تایوان را بخشی از خاک خود قلمداد می کند و قویا با اعلام استقلال تایوان مخالفت می ورزد.