موج

روز دوشنبه(20 اسفندماه)، چین حدود 100 فروند از هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را که در خطوط هوایی این کشور مشغول به کار هستند زمین گیر کرده است. اتیوپی نیز دست به اقدامی مشابه زده است. این حرکت پس از بروز دو سانحه برای هواپیماهای بوئینگ 737 مکس در کمتر از 6 ماه گذشته انجام می شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، روز دوشنبه(20 اسفندماه)، چین حدود 100 فروند از هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را که در خطوط هوایی این کشور مشغول به کار هستند زمین گیر کرده است. این تعداد هواپیما، بیش از یک چهارم کل هواپیماهای بوئینگ 737 مکس در سطح جهان است. این اقدام اندکی پس از سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس خطوط هوایی اتیوپی در جریان سفر به کنیا صورت می گیرد.

با این حال، مقام های آمریکایی گفته اند چندان روشن نیست که مقام های چینی به استناد کدام شواهد و اطلاعات دست به این کار زده اند. تحقیقات در مورد علت سقوط بوئینگ هواپیمایی اتیوپی هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. حادثه سقوط بوئینک 737 مکس خطوط هوایی اتیوپی دومین حادثه از این نوع در 6 ماه اخیر بوده است. پیش از این یک هواپیما از همین مدل که در استخدام خطوط هوایی اندونزی بوده است هم سقوط کرده بود. 

اتیوپی نیز همچون چین پروازهای خطوط هوایی خود از طریق هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را به حالت تعلیق درآورده است.  

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها