موج
کدخبر : ۲۶۷۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267825

ایالات متحده آمریکا و روسیه در کشاکش عمیقی نسبت به ونزوئلا به سر می برند. از یک سو، مسکو تعهد داده کمک های خود به دولت ونزوئلا به ریاست نیکلاس مادورو را افزایش دهد و از سوی دیگر، آمریکا تحریم های جدیدی را بر علیه دولت مادورو وضع کرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایالات متحده آمریکا و روسیه در کشاکش عمیقی نسبت به ونزوئلا به سر می برند. از یک سو، مسکو تعهد داده کمک های خود به دولت ونزوئلا به ریاست نیکلاس مادورو را افزایش دهد و از سوی دیگر، آمریکا تحریم های جدیدی را بر علیه دولت مادورو به دلیل مسدودسازی کمک های این کشور که قرار بود از مرز کلمبیا به ونزوئلا وارد شود، وضع کرده است. 

یک روز پس از آنکه روسیه و چین یه یک قطعنامه آمریکایی-اروپایی در شورای امنیت رای دادند که خواستار ارائه کمک های نامحدود به ونزوئلا می شد، واشنگتن اعلام کرده است 6 افسر نظامی ونزوئلایی را به دلیل مسدودسازی کمک های آمریکایی در اواخر هفته پیش، تحت تحریم قرار داده است. 4 نفر در جریان وقایع منتهی به آتش کشیده شدن کمک های آمریکایی در مرز کلمبیا-ونزوئلا جان خود را از دست دادند و شماری نیز مجروح شدند. 

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا گفته است: ما شماری از نیروهای امنیتی ونزوئلا را در پاسخ به مسدودسازی و به آتش کشیدن کمک های آمریکا تحریم می کنیم. وزارت خارجه آمریکا نیز ویزای 49 نفر از مقام های ونزوئلایی را به همراه اعضای خانواده هایشان باطل کرده است. 

روسیه بر خلاف آمریکا، شدیدا از دولت قانونی ونزوئلا حمایت می کند. سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در جریان استقبال از معاون رئیس جمهور ونزوئلا دلسی رودریگز گفته است: روسیه بر میزان ارسال گندم و اقلام دارویی به ونزوئلا خواهد افزود. لاوروف گفته است: ما به دقت، با یکدیگر همکاری می کنیم و قدم های خود در عرصه بین المللی را با یکدیگر هماهنگ می کنیم. وی افزوده: این امر در شرایط فعلی از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا اکنون ونزوئلا با تهاجم و دخالت گستاخانه در امور داخلی خود مواجه است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها