دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی خواسته است تا اسرای داعشی اروپایی را تحویل گرفته و محاکمه کنند. در غیر این صورت، آمریکا چاره ای جز آزاد کردن آن ها ندارد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشا تودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی خواسته است تا اسرای داعشی اروپایی را تحویل گرفته و محاکمه کنند. در غیر این صورت، آمریکا چاره ای جز آزاد کردن آن ها ندارد. 

نیروهای دموکراتیک سوری که از حمایت آمریکا برخوردارند می گویند: شکست نهایی داعش بسیار نزدیک است و این گروه فقط منطقه ای کوچک در شمال شرق سوریه را در کنترل خود دارد. ترامپ نیز اخیرا اعلام کرده نیروهای آمریکایی از سوریه عقب نشینی خواهند کرد. با این حال، وی هیچ تاریخ مشخصی را برای این اقدام مشخص نکرده است. از این رو، مقام های آمریکا به دولت های اروپایی گفته اند هر چه سریع تر اسرای داعش که از اتباع کشورهای اروپایی هستند را تحویل گرفته و محاکمه کنند. گزارش ها حاکی از آن هستند که 800 نیروی اروپایی داعش به دست نیروهای آمریکایی و یا نیروهای مورد حمایت آمریکا به اسارت درآمده اند. 

بر اساس آمارهای سازمان ملل متحد، 42000 نیروی جنگجوی خارجی به عراق و سوریه سفر کرده اند تا به داعش بپیوندند. در این میان می توان به 900 تبعه آلمانی و 850 تبعه انگلیسی اشاره کرد.