موج

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تایید کرده است که ارتش اسرائیل اهدافی را در سوریه برای مقابله با گسترش نفوذ ایران هدف قرار داده است. حمله توپخانه ای اسرائیل ظاهرا یک بیمارستان و پست بازرسی را هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از راشا تودی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تایید کرده است که ارتش اسرائیل اهدافی را در سوریه برای مقابله با گسترش نفوذ ایران هدف قرار داده است. حمله توپخانه ای اسرائیل ظاهرا یک بیمارستان و پست بازرسی را هدف قرار داده است. 

نتانیاهو گفته است:"ما بطور روزانه بر علیه ایران و تلاش هایش جهت محکم کردن جای پا در سوریه اقدام می کنیم. آخرین نمونه هم مربوط به دیروز می شود". این اظهار نظر، تایید کننده حمله اسرائیل به استان قنیطره سوریه در روز دوشنبه است. نتانیاهو این اظهارات را در آستانه سفر خود به لهستان جهت شرکت در کنفرانس ورشو ایراد کرده است. 

اسرائیل بارها و بارها ایران را متهم کرده که به دنبال تقویت مواضع خود در سوریه هست تا در آینده از آن به عنوان پایگاهی برای حمله به اسرائیل استفاده کند. نخست وزیر اسرائیل گفته است:"ایران با افزایش حملات اسرائیل علیه حضور نظامی اش در سوریه، اظهارات خود در مورد رژیم اسرائیل را کاهش داده است". 

وی افزوده:"ایران ما را تهدید می کند. در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، آن ها تل آویو و حیفا را به نابودی تهدید کرده اند". ماه گذشته یک مقام ارشد سپاه قدس اعلام کرده بود:"ایران اگر اسرائیل کاری انجام دهد که ختم به یک جنگ جدید شود، این کشور را از صفحه روزگار محو خواهد کرد". 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها