موج

اسرائیل درصدد است تا از کنفرانس ورشو به عنوان فرصتی بی نظیر برای آشکارسازی روابط خود با دولت های عربی حاشیه خلیج فارس استفاده کند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، کنفرانس ورشو به نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو فرصتی بی نظیر برای به رخ کشیدن چیزی می دهد که وی مدت ها در پشت پرده برای کسب آن رایزنی می کرده است و آن بهبود روابط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است. 

انتظار می رود چندین هیات از کشورهای عربی در نشست ورشو که بر علیه ایران طراحی شده شرکت کنند. با این حال، فلسطینی ها خواستار تحریم این نشست شده و هنوز این سوال مبهم است که آیا دیگر کشورهای عربی هم نشست ورشو را تحریم می کنند و اگر این اتفاق نیفتد آیا حاضرند به طور آشکار با نتانیاهو برخورد داشته باشند. 

ایالات متحده آمریکا و لهستان، کنفرانس ورشو را حمایت مالی و سیاسی می کنند. آنگونه که به طور عمومی بیان شده، کنفرانس ورشو با هدف ترویج و ارتقای صلح و امنیت در منطقه تشکیل می شود. با این حال، به نظر می رسد تمرکز اصلی بر موضوع ایران باشد. 

ایران کنفرانس ورشو را محکوم کرده و آن را سیرک ضد ایرانی آمریکا خطاب کرده است. روسیه و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فدریکا موگرینی اعلام کرده اند در نشست ورشو شرکت نخواهند کرد. 

برای دولت ترامپ، کنفرانس ورشو فرصت خوبی است تا متحدان خاورمیانه ای خود را گردهم آورد. برای لهستان نیز نشست ورشو فرصت خوبی را مهیا می کند تا از حمایت آمریکا در برابر فشارهای روسیه بهر مند شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها