موج

یکی از دستیاران رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از عدم همکاری عربستان در پرونده قتل جمال خاشقچی گلایه کرده و عدم شفافیت دولت سعودی در این باره را نگران کننده خوانده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، یکی از دستیاران رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفته است: عدم شفافیت مقام های عربستان سعودی در موضوع بررسی پرونده قتل جمال خاشقچی، عمیقا نگران کننده است و برای اعتبار این کشور هم بسیار زیان بار است. 

جمال خاشقچی یکی از وفاداران سابق پادشاهی سعودی که بعدها به منتقد ولیعهد عربستان محمد بن سلمان تبدیل شد و برای واشنگتن پست قلم می زد، در روز 2 اکتبر سال 2018 و در داخل کنسولگری عربستان در استانبول، توسط یک تیم ترور به قتل رسید. موضوعی که چهره محمد بن سلمان در عرصه بین المللی را به شدت مخدوش کرد.

بعد از مدت ها تناقض گویی در مورد قتل خاشقچی، دولت سعودی سرانجام اعتراف کرد خاشقچی به قتل رسیده و بدنش پس از آنکه مذاکرات ماموران ترور با وی مبنی بر بازگرداندنش به عربستان شکست خورده، مثله شده است. 

فاهرتین آلتان مدیر ارتباطات اردوغان به رویترز گفته است: مجموعه ای از اظهار نظر ها و کذب گویی های مقام های سعودی موجب شده تا ابهام ها راجع به ابعاد مختلف قتل خاشقچی، بیش از پیش افزایش یابد. وی از عدم همکاری و عدم شفافیت مقام های سعودی در موضوع قتل خاشقچی سخن گفته و آن را نگران کننده توصیف کرده است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها