موج

نیروهای طرفدار منصور هادی و حوثی های یمن، گفتگوهای خود در اردن را با موضوع مبادله اسرا و با حمایت سازمان ملل متحد آغاز کرده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، نیروهای طرفدار منصور هادی و حوثی ها، گفتگوهای خود را با موضوع مبادله اسرا، و با پشتیبانی سازمان ملل متحد، در اردن آغاز کردند. پیش از این، دو طرف در ماه دسامبر در مورد مبادله اسرا به توافق رسیده بودند با این حال، همزمان با افزایش درگیری ها بویژه در شهر بندری الحدیده، اجرای توافقنامه مبادله اسرا متوقف شده بود.   

مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در موضوع یمن روز سه شنبه(16 بهمن ماه) گفته است: جلسه دو روزه گروه های یمنی در اردن معطوف به نهایی کردن لیست زندانیان و اسرایی است که باید آزاد شده و یا مبادله شوند. یک مقام صلیب سرخ گفته است که یکی از دلایل توقف توافق مبادله اسرا در گذشته این بوده است که هر طرف درخواست آزادی تعداد اسرایی را داشته است که طرف مقابل ادعا می کرده این میزان اسیر را در اختیار ندارد. 

حوثی ها و نیروهای طرفدار منصور هادی در ماه دسامبر سال 2018، در سوئد با یکدیگر گفتگو کرده و به توافقی دست یافتند که بر اساس آن، مبادله اسرا و آتش بس در بندر الحدیده بایستی به اجرا گذاشته می شد. با این حال، این توافقات به دلیل عدم پایبندی طرف های معاهده عملی نشده است. دو طرف یکدیگر را به نقض تعهدات خود متهم می کنند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها