موج

هیات طالبان برای اولین بار با چهره های مخالف افغان در مسکو دیدار و گفتگو می کند. این ملاقات در سه شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد. ناظران بر این باورند که این حرکت در راستای تضعیف موضع اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در فرآیند مذاکرات صلح افغانستان انجام می شود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از عرب نیوز، هیات طالبان برای اولین بار با چهره های مخالف افغان در مسکو دیدار و گفتگو می کند. این ملاقات در سه شنبه هفته جاری برگزار خواهد شد. ناظران بر این باورند که این حرکت در راستای تضعیف موضع اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در فرآیند مذاکرات صلح افغانستان انجام می شود. 

سخنگوی دولت افغانستان صبغت احمدی گفته: این گفتگوها در راستای منافع افغانستان نیست. دولت افغانستان، دولت روسیه را نیز متهم کرده که وعده های قبلی خود مبنی بر فراهم کردن زمینه برای گفتگوی صلح میان دولت و شورشیان طالبان را نقض کرده است. محمد عباس استانکزی مذاکره کننده ارشد طالبان جز تیم مذاکره کننده این گروه با آمریکا در قطر نیز بوده است، هیات طالبان را در مذاکره با مخالفان افغان ریاست خواهد کرد. او به همراه سفیر سابق طالبان در پاکستان عبدالسلام ضعیف با رئیس جمهور سابق افغانستان حامد کرزای و شماری از سیاستمداران مخالف افغان از جمله عطا محمد نور و محمد محقق دیدار خواهند کرد. 

محمد حنیف عطمر که رقیب اصلی اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری است هم در مذاکره با طالبان شرکت خواهد کرد. عطمر در بیانیه ای گفته است:"ما جلسه مسکو را قدمی مهم برای گفتگوهای افغانی-افغانی در نظر می گیریم". 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها