روز چهارشنبه(3 بهمن ماه) ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان در مسکو با یکدیگر به بحث و گفتگو خواهند پرداخت. ترک ها اعلام کردند که محور مذاکرات، ایجاد "منطقه امن" در شمال سوریه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز چهارشنبه(3 بهمن ماه)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در موضوع سوریه به بحث و گفتگو خواهند پرداخت. این گفتگوها در مسکو انجام می شود. به گفته مقام های ترکیه، آن ها روی ایجاد "منطقه امن" در شمال سوریه که مد نظر دولت ترکیه است تمرکز خواهند کرد. 

دو رهبر در موضوع سوریه در جبهه های متضادی فعال هستند: از یک سو، روسیه حمایت زیادی از دولت سوریه انجام می دهد و از سوی دیگر، ترکیه از گروه های شورشی که بر علیه بشار اسد رئیس جمهور سوریه می جنگند حمایت می کند. علی رغم این موضوع، دو طرف برای یافتن راهکاری سیاسی برای حل بحران 7 ساله سوریه با یکدیگر همکاری های نزدیکی دارند.ترکیه و روسیه پس از اعلام رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ مبنی بر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه، توافق کرده اند تا عملیات ها خود در سوریه را با یکدیگر هماهنگ سازند. 

اردوغان روز دوشنبه در یک سخنرانی اعلام کرده بود: ایجاد منطقه ای امن در شمال سوریه را که در کنترل ترکیه باشد با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین به بحث خواهد گذاشت. پیش از این، ایجاد چنین منطقه ای توسط ترامپ پیشنهاد شده بود.