موج
کدخبر : ۲۵۸۲۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-258264

رویترز گزارش می دهد:

دموکرات ها خبر از آماده سازی یک بسته جدید مالی برای خاتمه دادن به تعطیلی دولت آمریکا خبر داده اند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، دموکرات های مجلس نمایندگان از آماده کردن یک بسته مالی برای خاتمه دادن به تعطیلی 10 روزه دولت خبر داده اند.

این بسته مالی، 5 میلیارد دلاری را که ترامپ برای تامین مالی دیوار مرزی با مکزیک درخواست کرده بود در برنخواهد گرفت. موضوع پافشاری رئیس جمهوری بر تامین مالی دیوار مالی با مکزیک، تبدیل به یکی از مهمترین محورهای اصطکاک با دموکرات ها شده است. امری که در روزهای اخیر موجب تعطیلی چند روزه دولت شده است.

دموکرات ها به طور رسمی کنترل مجلس نمایندگان را پس از کسب پیروزی در انتخابات نوامبر به دست خواهند گرفت. بسته مالی دموکرات ها از دوبخش تشکیل می شود که بخش اول، تامین مالی وزارت امنیت داخلی را در بر می گیرد و بخش دوم، مجموعا 265 میلیارد دلار را برای تامین مالی برخی نهادهای دولتی شامل می شود. در صورت تصویب این طرح در مجلس نمایندگان، این لایحه به سنا فرستاده خواهد شد که در کنترل جمهوری خواهان است. آینده ی این طرح در سنا چندان روشن به نظر نمی رسد با این حال، هیچ چیز از رئیس جمهور غیرقابل پیش بینی آمریکا بعید نیست و مشخص نیست دونالد ترامپ با چه ابتکاری به بحران تعطیلی دولت  آمریکا خاتمه خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها