موج

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در بیانیه‌ای از کشته شدن ده‌ ها عضو داعش در عملیات اخیر ائتلاف در عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، ائتلاف بین‌ المللی ضد داعش در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای عراقی با حمایت نیروهای هوایی چندین حمله علیه مراکز داعش در رشته‌ کوه‌های "خانوکه" میان کرکوک و صلاح‌الدین انجام دادند که در نتیجه آن پنج تن از سرکرده‌های برجسته این گروه تروریستی به هلاکت رسیدند.

در این بیانیه همچنین آمده است، سرکرده‌هایی که در این حمله کشته شدند، مسئول نظارت بر عملیات تروریستی در استان‌های صلاح‌الدین، کرکوک، نینوا و منطقه شمال الانبار بودند.

طبق گزارش این بیانیه، افراد تحت امر این سرکردگان داعشی پیشتر با خودروهای بمب‌گذاری شده در "الشرقاط" و "القیاره" عملیات تروریستی‌ای انجام داده بودند.

در این بیانیه همچنین آمده است: ائتلاف ضد داعش اقدامات استثنایی‌ ای برای ممانعت از زخمی شدن غیرنظامیان در این عملیات اتخاذ کرده است.

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش همچنین بر همکاری خود با نیروهای امنیتی عراق برای نابودی داعش تاکید کرد.

ائتلاف ضد داعش در بیانیه‌ای دیگر اعلام کرد که ۲۰ تن از عناصر داعش در جریان عملیاتی با نیروهای امنیتی عراق در رشته‌کوه‌های "مخمور" در جنوب شرقی موصل کشته شدند.

در همین راستا، نجم الجبوری، فرمانده عملیات نینوا اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق اقدامات امنیتی گسترده‌ای را در شهر موصل انجام دادند.

الجبوری همچنین تصریح کرد: شهروندان عراقی از طریق همکاری با نیروهای امنیتی نقش برجسته‌ای در برقراری امنیت دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها