موج
کدخبر : ۳۴۵۵۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345515

اتفاق نظر مسوولین دستگاه های اجرایی دست اندر کار در طرح اقدام ملی مسکن استان مرکزی:

بانک مسکن در طرح عظیم مسکن مهر از همه لحاظ سربلند بود و در طرح اقدام ملی؛ بار دیگر این افتخار آفرینی را تکرار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، در نشست چهارجانبه مسوولین دستگاه های فعال و دست اندرکار در حوزه مسکن و ساختمان استان با موضوع: " پاسخگوئی شفاف به ابهامات مردم در طرح اقدام ملی مسکن" که به پیشنهاد و به میزبانی مدیریت شعب بانک مسکن استان مرکزی برگزار شد، هر یک از مسوولین دستگاه های مدعو، نقطه نظر و پیشنهاد خود پیرامون برنامه ریزی و اجرای منظم برنامه ها از سوی ادارات و سازمان های ذیربط در عملیات اجرایی مسکن مهر را مطرح داشتند.

محمد رضا رضا فرح مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تشکر از میزبانی بانک در این جلسه، اقدام مدیر استان در پیشگامی در تشکیل و میزبانی اولین جلسه هماهنگی مسکن ملی را ستود و اظهار داشت: امیدوارم این جلسات به صورت فصلی و هر بار در یکی از دستگاه های مجری تشکیل شده و در هر جلسه ضمن برنامه ریزی و هماهنگی، مانع ایجاد مشکلات پیش رو شویم.

وی مسکن مهر را کاری بزرگ و تجربه ای گرانبها برای تمامی دستگاه های فعال در حوزه مسکن دانست و اظهار داشت: شایسته است تجربه مسکن مهر را در بهبود مراحل اجرایی مسکن ملی، از ثبت نام متقاضی تا ساخت، تحویل واحدها و فروش اقساطی تسهیلات مسکن برای متقاضیان به کار گیریم و در هر مرحله، از ایجاد مانع و عارضه جلوگیری به عمل آوریم.

انعامی، معاون اداره کل راه و شهرسازی استان، با ارائه آماری از تعداد ثبت نام کنندگان، تعداد واجدین شرایط و سقف واحدهای قابل ساخت در طرح اقدام ملی مسکن استان گفت: تا پایان شهریور ماه جاری و از طریق قرعه کشی، افراد واجد شرایط انتخاب و پیامک مربوط به واریز وجه به حساب بانکی برای ایشان ارسال خواهد شد. وی اظهار داشت: من یقین دارم طرح اقدام ملی مسکن، با حمایت مالی بانک مسکن به سهولت عملیاتی خواهد شد و متقاضیان با تسهیلات حمایتی بانک از محل حساب صندوق یکم، تسهیلات با نرخ سود تک رقمی و در غیر صندوق یکم، تسهیلات با نرخ سود آزاد و البته با مدت زمان باز پرداخت طولانی مدت دریافت می دارند و نگران اقساط سنگین تسهیلات نخواهند بود.

میرعبدالله معاون شرکت عمران شهرهای جدید مهاجران و امیر کبیر، طرح اقدام ملی مسکن را طرحی جامع، ماحصل چشم انداز بلند مدت دولت به توسعه شهرهای جدید دانست و اظهار داشت: در حال حاضر ساخت 12000 واحد مسکونی در دو شهر مهاجران و امیرکبیر در این طرح مد نظر است و با توجه به افق جمعیتی این دو شهر، پیش بینی می شود، سهمیه این دو شهر و تعداد واحدهای قابل ساخت افزایش یابد. وی افزود: فراخوان اولیه شرکت برای ثبت نام متقاضیان، با استقبال خوب ایشان همراه و تاکنون بیش از ظرفیت مورد انتظار ثبت نام صورت گرفته است که این مهم حاکی از اعتماد مردم به اجرای موفق این طرح با آورده نقدی و مشارکت خود و اقدام از سوی دستگاه های مجری است.

احمد علی جعفری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی در این نشست؛ با تشکر از قبول دعوت و حضور مسئولین دستگاه های مجری طرح اقدام ملی مسکن استان در بانک گفت: آن چه مسلم است؛ هدف و مسیر دستگاه های مجری یکی است و همه به دنبال بهینه و کوتاه کردن روند کار هستیم. وی تصریح کرد: استان مرکزی به پاس درایت مسئولین امر و تشریک مساعی مردم با مسئولین، در زمره استان های موفق در اتمام و تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر به شمار آمده و قرار است در ماه های پایانی امسال، جشن خاتمه پروژهای مهر در استان برگزار شود.

جعفری خاطر نشان کرد؛ طرح اقدام ملی مسکن، طرحی 100 درصد مشارکتی است. اینجا دولت درصدد است زمین دولتی را در اختیار متقاضیانی قرار دهد که آورده نقدی خود به علاوه تسهیلات ماخوذه از بانک را در چرخه ساخت مسکن به کار انداخته و ضمن برخورداری از مسکن اقساطی، صاحب خانه ای شوند که تماما با به کارگیری متد نوین ساختمان سازی و استفاده از فناوری های نوین بنا گردیده است. این در حالی است که به پاس این اقدام ملی بار دیگر شاهد تولید در سطح وسیع، اشتغال زائی گسترده و رونق اقتصادی خواهیم بود.

مدیر شعب بانک مسکن استان افزود: توصیه بانک به متقاضیان این است که با افتتاح و یا افزایش موجودی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نزد بانک؛ از مزایای ویژه آن در کاهش نرخ سود تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند. وی تصریح کرد: دستورالعمل طرح اقدام ملی مسکن و دستورالعمل های بانک پیرامون آن به کلیه شعب بانک ابلاغ گردیده و همکاران ما آمادگی دارند به سئوال و ابهامات تسهیلاتی متقاضیان مسکن ملی پاسخ دهند.

جعفری اظهار امیدواری کرد؛ با سلسله جلسات مسوولین امر در استان، اجرای کار برنامه محور و منظم پیش رفته و در ادامه شاهد توقف پروژه ها و بلا تکلیفی مردم نخواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها