موج
کدخبر : ۴۰۲۸۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402818

الیاس فتاحی:

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با اشاره به اینکه متمرکز کردن کمک ها در نهادهای حمایتی منجر به پاکسازی شهرها از متکدیان می شود، گفت: هماهنگی و همکاری دستگاهها در ساماندهی متکدیان ضرورت دارد

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، الیاس فتاحی معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام در نشست ساماندهی متکدیان استان، افزود: حضور متکدیان در سطح شهر علاوه بر اینکه آرامش روحی و روانی شهروندان را سلب می کند، چهره شهر را نیز نامانوس می کند.

وی با بیان اینکه برخی متکدیان با حرفه ای گری، سبب ایجاد ناهنجاری در جامعه می شوند، تصریح کرد: ساماندهی متکدیان علاوه بر انسجام بخشی به این خرده فرهنگ، باعث دگرگونی در چهره شهر و تفکیک اقشاری که نیازمند حمایت هستند می شود.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه متمرکز کردن کمک ها در نهادهای حمایتی می تواند منجر به پاکسازی شهرها از این افراد شود، خاطرنشان کرد: ساماندهی متکدیان شهر ایلام برعهده یک دستگاه یا نهاد اجرایی خاص نیست و می طلبد تمامی ادارات و دستگاه های مربوطه در راستای ساماندهی این افراد اهتمام جدی داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نقش رسانه و فعالیت های فرهنگی و رسانه ای در جامعه و فضای مجازی را عامل موثری در کاهش تکدی گری و آسیب های ناشی از آن دانست و گفت: امروزه  تکدی گری به یک شغل تبدیل شده، در این راستا باید همه با آگاهی بخشی به جامعه و شفاف سازی فعالیت ها، زمینه کم کردن آسیب های ناشی از این فعالیت ها را کاهش دهیم.

فتاحی با تاکید بر هماهنگی و همکاری همه دستگاهها در ساماندهی متکدیان گفت: هم اکنون 83متکدی در شهر ایلام وجود دارد که باید جمع آوری شوند.

وی از فرمانداران خواست نشست های ساماندهی متکدیان را بصورت منظم برگزار کرده و اقدامات و دستاوردهای این حوزه را تشریح کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در پایان خواستار تشکیل کارگروه مشترک ساماندهی متکدیان  و تشریح وظایف دستگاه‌ها شد و افزود: مدیر کل بیمه سلامت استان اقدامات لازم را برای تحت پوشش قرار دادن متکدیان و صدور دفترچه برای این افراد را در سریعترین زمان انجام دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`