موج
کدخبر : ۳۹۰۱۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390175

مهناز همتی:

مدیرکل استاندارد استان ایلام ضمن توجه به هشدار ایمنی در مراکز سیلندر پرکنی ها در سطح استان،گفت :یکی از وظایف سازمان ملی استاندارد ایران نظارت بر اجرای خدمات توزیع گاز مایع سیلندری مورد مصرف در لوازم گاز سوزخانگی می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، مهناز همتی مدیرکل استاندارد استان ایلام با اشاره به اینکه روش اجرایی صدور، تمدید، تجدید، تعلیق، ابطال و صدور مجدد پروانه کاربردعلامت استاندارد اجباری، بازرسی ادواری سالیانه از این مراکز خدماتی توسط شرکت های بازرسی ذیصلاح الزامی می باشد،افزود: مالکین جایگاه ها و تأسیسات سیلندر پرکنی موظف اند سالانه نسبت به درخواست بازرسی از شرکت های تأیید صلاحیت شده بازرسی، اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر توزیع گاز مایع سیلندری به منظور استفاده در خودرو به عنوان سوخت ممنوع می باشد،اظهار داشت: این سازمان هیچگونه مسئولیتی در قبال خطرات احتمالی ناشی از استفاده غیرمجاز در این خصوص ندارد.

مدیرکل استاندارد استان ایلام تصریح کرد:خدمات جایگاه ها و تأسیسات سیلندر پرکنی گاز مایع، طبق استاندارد ملی، اجباری بوده و تولید، تمرکز،عرضه و فروش مخازن گاز مایع، بدون داشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد معتبرممنوع می باشد.

همتی به عدم استانداردسازی تعدادی از مراکز خدمات سیلندر پرکنی در سطح استان اشاره و خاطر نشان کرد: این مراکز باید هر چه سریعتر نسبت به انجام بازرسی واحدهای خود از طریق شرکت های ذیصلاح اقدام نمایند و در غیر این صورت طبق قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد پروانه واحد تعلیق و سپس ابطال می گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها