موج
کدخبر : ۳۸۷۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387222

جهانگیر رستمزاد:

معاون امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: 53 معدن غنی و فعال در استان ایلام وجود دارد که بیش از 15 نوع مواد معدنی متفاوت از آنها استخراج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جهانگیر رستمزاد معاون امور اقتصادی استاندار ایلام در نشست شورای معادن استان به ظرفیت کانی های غیر فلزی ایلام اشاره و ابراز امیدواری کرد که با واگذاری 4 معدن جدید در استان، استخراج مواد معدنی شامل کلسیت، سنگ آهک و ‌مارن، امکان ایجاد اشتغال برای تعدادی از افراد بیکار در سطح استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در استان ایلام 53 معدن غنی و فعال وجود دارد که بیش از15 نوع مواد معدنی متفاوت از آنها استخراج می‌شود،اظهار داشت:هم اکنون بیش از 620 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در معادن ایلام مشغول فعالیت هستند و تلاش می شود تا زمینه ایجاد اشتغال و رونق در بخش معادن استان در سال جاری بیشتر ‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه مطالعات سازمان ایمیدرو روی اکتشافات جدید دراستان ادامه دارد، تصریح کرد:کانی های غیر فلزی شامل معادن گچ، آهک، شن، ماسه، مارن، آلوویوم و بیتومین یا قیر طبیعی از جمله ذخایری هستند که از معادن ایلام استخراج می‌شوند.

رستمزاد با بیان اینکه دستگاههای اجرایی در استان پیگیر اشتغال در بخش معادن باشند،خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری،دستگاههای اجرایی تلاش خود را چند برابر کنند تا خروجی آن برای جامعه هدف قابل لمس باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها