موج
کدخبر : ۳۸۷۰۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387047

محمد کریمیان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:شهرستان مهران یکی از مناطق قرمز استان است که در روزهای اخیر معادل کل استان بیمار بستری داشته و سه مورد فوتی استان نیز به این شهرستان تعلق داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام درهفتاد وهشتمین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا که در محل در استانداری ایلام برگزار شد،افزود:افزایش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استقبال مناسب از روند واکسیناسیون و ضمانت اجرایی بیشتر مصوبات ستادهای استانی و شهرستانی در این شهرستان از عواملی است که می‌تواند باعث کاهش آمارها در سطح این شهرستان شود.

وی از تلاش و اهتمام و مجموعه اعضای ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، دستگاهها و ارگانهای مختلف و مجموعه حوزه‌های بهداشت و درمان سطح استان‌ تقدیر نمود و اظهار داشت:فرآیند بیماری کرونا در جهان و کشورمان روندی صعودی پیدا کرده و در استانمان نیزاین هفته آمارهای مربوط به مبتلایان و بستری ها افزایش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه همه باید در راه کاهش آمار مبتلایان، بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا احساس مسئولیت بیشتری کنیم و نهایت تلاش و اهتمام خود را به کار گیریم،تصریح کرد:فرمانداران در راستای افزایش میزان واکسیناسیون در شهرستان ها، جلساتی را با حضور ادارات و نهادهای ذیربط برگزار نمایند تا روند واکسیناسیون افراد در سطح شهرستانها افزایش یابد.

دکتر کریمیان با اشاره به اینکه در استان ایلام ازابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد 41 هزارو 621 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد 811 نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند،تصریح کرد:در حال حاضر تعداد 127 بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد 39 هزارو 998 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد:به لحاظ روند کلی کووید 19 در استان خرداد ماه تعداد 10 هزارو 645 مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده که از این رقم تعدادیکهزارو 371 مورد مثبت اعلام‌شده و تعداد 593 نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری‌شده و متأسفانه تعداد 27 نفر ازهم استانی‌هایمان به واسطه ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

وی اظهار داشت:از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون تعداد 11هزارو 360مورد نمونه گیری انجام شده و تعداد یکهزارو 846 مورد مثبت کرونا و تعداد 740 نفر در بیمارستانهای استان بستری شده و 8 مورد فوتی در این مدت داشته ایم.

وی ادامه داد:در مقایسه هفته گذشته با دوهفته قبل؛ تعداد نمونه گیری ها 15 درصد، تعداد مبتلایان 23 درصد، تعداد بستری‌ها 35.9 درصد و تعداد فوتی‌ها نیز 300 درصد افزایش یافته که نشانگر افزایش آمارها و هشدار به همه است که پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت کنند.

استقبال از تزریق واکسن کرونا درسطح استان ایلام ضعیف است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت:اکنون روزانه تا 3هزار نفر در استان می توانند واکسن کرونا تزریق کنند اما استقبال از تزریق ضعیف است،گفت: 49 هزار و 128 نفر در استان تاکنون از جمعیت بالای 65 سال واکسن تزریق کرده اند که این آمار حدود 65 درصد جامعه هدف را تشکیل می دهد.

دکتر جمیل صادقی فر با بیان اینکه شهرستان بدره با 66 درصد و مهران و 31 و ملکشاهی 32 درصد به ترتیب بیشترین و کمترین واکسن را تزریق کرده اند،افزود: تاکنون تزریق واکسن در شهرستان‌های دهلران 39 درصد، چرداول 42 ، هلیلان 49 ، سیروان 46، ایوان 50، دره شهر 55 ، آبدانان 57 درصد و ایلام 37 درصد بوده است.

دکتر صادقی فر با بیان اینکه با وجود اینکه در2 نوبت واکسن تزریق می شود اما مراجعه مردم ضعیف است،ادامه داد:باید راهبردهای فعالی بکار گرفته شود و صدا و سیما و رسانه ها پای کار باشند و مردم را از مزایای تزریق واکسن مطلع کنند.

وی با بیان اینکه نرخ ابتلا در شهرستان‌های آبدانان، دره شهر و مهران افزایش پیدا کرده اما وضعیت شهرستان مهران از نظر گسترش ابتلا و بستری خوب نیست،اظهار داشت:روند ابتلا در ملکشاهی افزایشی و علت اصلی آن ارتباط با شهرستان مهران است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه بیش از50 درصد افراد مبتلا و بستری دارای میانگین سنی 30 تا 50 سال است و وضعیت مهران عادی نیست و باید نگاه مردم نسبت به خطر بیماری تغییر کند،خاطرنشان کرد:گردش ویروس در این شهرستان بالاست زیرا افراد مبتلا قرنطینه را رعایت نمی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها