موج
کدخبر : ۳۸۶۷۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386773

مجید احسانی:

مدیرکل زندانهای استان ایلام به مشکلات زیست‌محیطی زندان قبلی ایلام که در درون شهر قرار داشت اشاره کرد و،گفت: سرانه نگهداری زندانیان در زندان مرکزی ایلام امروز به استاندارد رسیده است و امیدواریم که هر چه سریع‌تر فاز دوم این زندان نیز به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام مجید احسانی مدیرکل زندانهای استان ایلام در جریان بازدید رئیس قوه قضائیه از زندان جدید التاسیس مرکزی ایلام به تخصیص اعتبارات از سوی استانداری ایلام، سازمان زندان‌ها و منابع خاص قوه قضائیه برای تسریع در روند ساخت این زندان اشاره کرد و افزود: فاز نخست زندان مرکزی ایلام در7 هزار متر مربع در هفته قوه قضائیه سال جاری به بهره‌برداری رسید.

وی به آغاز روند دادرسی الکترونیک از 20 تیر سال سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت:استان ایلام با انجام بیش از 900 مورد دادرسی الکترونیک جزو استان‌های برتر کشور در این زمینه محسوب می‌شود به نحوی که دیگر اعزام و بدرقه زندانی به محاکم قضائی در این استان با بهره گیری از فناوری، به صفر رسیده است.

مدیرکل زندانهای استان ایلام از اعطای مرخصی به بیش از 4 هزار زندانی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد:در نتیجه اجرای طرح پایش و غربالگری نیز، تعداد 168 مددجو با همکاری و تعامل قضات آزاد شدند.

مدیرکل زندانهای استان ایلام همچنین از آزادی 180 مددجو با کمک خیرین خبر داد و گفت:از ابتدای سال جاری تا امروز نیز 70 مددجو با کمک خیرین آزاد شده‌اند.

احسانی به تمهیدات صورت گرفته برای مقابله با بیماری کرونا در زندان مرکزی ایلام اشاره و خاطرنشان کرد:با انجام 5 هزارمورد آزمایش تشخیص کرونا در سال گذشته و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، موفق شدیم از ابتلای مددجویان این زندان به بیماری کرونا جلوگیری کنیم.

شایان ذکر است که در پایان بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای از زندان مرکزی ایلام، طی مراسمی 15 مددجو که به دلیل محکومیت مالی در زندان به سر می‌بردند، با کمک خیرین آزاد شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در جریان سفر به استان ایلام، با حضور در زندان مرکزی ایلام که در تیرماه سال جاری به بهره برداری رسید، از بخش‌های مختلف این زندان بازدید و با مسئولان و زندانیان آن گفتگو کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها