موج
کدخبر : ۳۸۶۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386234

علیرضا رمضانی:

مدیردرمان تامین‌اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه این مدیریت از بیماران کرونا در استان پشتیبانی می کند،گفت:ستاد مرکزی سازمان برای خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز مراکز درمانی همکاری و مساعدت کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علیرضا رمضانی مدیردرمان تامین‌اجتماعی استان ایلام با بیان اینکه سازمان با تامین منابع مالی امکان تهیه و خریداری بسیاری از وسایل و لوازم مورد نیاز این مدیریت را برای بیماران کرونا فراهم کرده است،افزود:با ارسال بیش از25 میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان،امکان خرید تجهیزات دندانپزشکی که در طول سال‌های گذشته سابقه نداشت، فراهم شده است.

وی اظهار داشت:دستگاه‌های مورد نیاز مراکز درمانی از قبیل اتوآنالایزر، برای آزمایشگاه‌های مراکز، تخت‌های جراحی، ماشین بیهوشی،یونیت‌های دندانپزشکی،تجهیز رادیولوژی دی‌کلینیک و سایر تجهیزات مورد نیاز واحدهای مراکز خریداری و تامین شده است و این مدیریت در حال حاضر مشکلی از لحاظ زیرساخت های درمانی ندارد.

مدیردرمان تامین‌اجتماعی استان ایلام در تشریح راهبردهای این مدیریت برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونا خبر از تشکیل کارگروه کنترل ویروس کووید19 و تیم‌های مدیریت بحران داد و تصریح کرد:این مدیریت برای جلوگیری از تجمع بیماران درمراکز درمانی،تعداد پزشکان را افزایش داده است.

دکتر رمضانی خاطرنشان کرد:تمهیداتی اندیشیده شده است تا بیماران دربدو ورود به مراکز از نظر ابتلا به ویروس غربالگری شوند و برای این منظور پزشکان و پرستاران از دوره‌های آموزشی تخصصی در زمینه تریاژ صحیح بیماران حاد تنفسی و مشکوک، برخوردار شدند.

وی،نصب دستورالعمل‌ها، بنرها و پمفلت‌های بهداشتی را در سالن‌های انتظار و مبادی ورودی واحدها برای افزایش آگاهی و اطلاعات مراجعه کننده‌ها نسبت به رعایت موازین بهداشتی کرونا، از دیگر اقدامات این مدیریت برشمرد و گفت:با اعلام تجهیزات مورد نیاز به ستاد مرکزی، مقادیر متنهابهی از این تجهیزات در اختیار مدیریت درمان تامین اجتماعی استان قرار گرفته است.

مدیردرمان تامین‌اجتماعی استان ایلام ،لغو تمامی ماموریت‌های بین‌شهری و ممنوعیت استفاده از خودروی ون به جهت کاهش تجمعات و حذف استفاده ازخدمات آژانس‌های طرف قرارداد را از دیگر برنامه‌های این مدیریت در اوج همه‌گیری برشمرد واظهارداشت: برای تجهیز و آمادگی مراکز برای اعزام بیماران مشکوک 4 دستگاه آمبولانس در مراکز درمانی تابعه مستقر گردیده است.

رمضانی با بیان اینکه سازوکاری ایجاد شد تا کارکنانی که دارای بیماری زمینه‌ای بودند، بتوانند از مرخصی اجباری استفاده کنند و نیز همکارانی که در منزل با فرد مشکوک مواجه بودند، قرنطینه خانگی شوند،افزود:ارتقای وضعیت تهویه سالن‌های انتظار مراکز درمانی، ایجاد فاصله اجتماعی مناسب در این مراکز،حذف سیستم حضور و غیاب انگشتی و استفاده از سیستم‌های جایگزین غیرتماسی و ضدعفونی کردن تمامی فضاهای اداری و درمانی ستاد و مراکز تابعه از دیگر اقدامات برای کنترل کرونا بوده است.

رمضانی خاطرنشان کرد:این مدیریت درمان آماده هرگونه همکاری با ستاد کرونا و دانشگاه علوم‌پزشکی برای مقابله با این بیماری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها