موج
کدخبر : ۳۸۵۳۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385358

عبدالله بهادری:

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه تونل کبیر کوه به لحاظ حجم عملیات اجرایی تاکنون نزدیک به 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای این میزان عملیات 260 میلیارد تومان هزینه شده است،گفت:این میزان هزینه طبق فهرست بهای سالهای گذشته پرداخت شده و تکمیل این تونل در حال حاضر نزدیک به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،عبدالله بهادری در بازدید مدیرکل بازرسی استان از تونل کبیرکوه با بیان اینکه طول تونل اصلی کبیر کوه 4 هزارو 750 متر است که حفاری و کف برداری آن به پایان رسیده است،افزود:هم اکنون پیمانکار مشغول اجرای لاینینگ شامل پوشش بتونی سقف و دیوارها می باشد که 600 متر از لاینینگ نیز درحال حاضرانجام گرفته است.

وی ادامه داد: از سمت شهرستان دره شهر نیز برای دسترسی به تونل اصلی کبیر کوه 6 و نیم کیلومتر جاده سازی در حال انجام است، در این 6 و نیم کیلومتر 8 دستگاه تونل دیگرجمعاً به طول یکهزارو 850 متر حفاری شده و هم اکنون پیمانکاردراین قسمت مشغول عملیات لاینینگ تونل ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه تونل کبیرکوه از چند لحاظ چه سطح استان و چه در سطح ملی از اهمیت بالایی بر خوردار است، تصریح کرد: این تونل، گردنه سخت گذر کبیر کوه بین شهرستانهای دره شهر و آبدانان را که نزدیک 180 پیچ و قوص پرحادثه را دارد، حذف می کند.

بهادری با بیان اینکه تونل کبیرکوه  دسترسی شهرستانهای شمال و جنوب استان و حتی درآینده با بهره برداری از طرح هایی همچون راه ارتباطی سیروان- بدره و سایر پروژه های راه سازی دیگر، تردد بین استانهای کرمانشاه به خوزستان را تسهیل و کوتاه تر می کند،خاطرنشان کرد:این تونل همچنین به عنوان یک راه عمود بر راههای موازی دیگر دسترسی استانهای مرکزی به مرزهای غربی نظیر مرز چیلات را امکان پذیر می سازد.

شایان ذکر است که مهدی اصلانی کرچی مدیرکل بازرسی استان ایلام به همراه بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ضمن بازدید از تونل کبیر کوه به بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی، ریالی وکیفیت اجرای تونل کبیرکوه پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها