موج
کدخبر : ۳۸۲۳۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382312

زهرا همتی:

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با اشاره به اینکه تاکنون 210 کودک کاردر ایلام شناسایی،ساماندهی و از خدمات این سازمان برخوردار شده اند،گفت:با حمایت بهزیستی استان از ترک تحصیل 57 نفر از این کودکان جلوگیری و زمینه تحصیل آنها فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،زهرا همتی مدیرکل بهزیستی استان ایلام به مناسبت روز جهانی منع کار کودکان با بیان اینکه این کودکان از طریق مرکز حمایتی، آموزشی کودک و خانواده شهر ایلام، ارجاع از طریق اورژانس اجتماعی بهزیستی و یا خودمعرف شناسایی شده اند،افزود:از این تعداد 191کودک پسر و 19 نفر نیز دختر هستند که این کودکان با سن بین 5 تا 18 سال به دلایل مختلف بدسرپرستی، بی سرپرستی و فقر مالی اقدام به کار کرده یا به کار واداشته شده اند.

وی اظهار داشت:شناسایی این کودکان با هدف توانمندسازی خانواده های آنها و بازگشت به محیط تحصیلی، مداخلات مشاوره و مددکاری به خانواده ها برای کاهش آسیب های مورد تهدید کودکان کار، اجرای برنامه های فرهنگی، تفریحی و آموزشی برای این کودکان، حمایت مالی و ارایه مشاوره های تحصیلی، فردی و خانوادگی به این کودکان بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با بیان اینکه این کودکان پس از شناسایی زیر پوشش خدمات تخصصی مددکاری، مشاوره ای، تحصیلی، تامین معیشت، پوشاک، فعالیت های اردویی، ورزشی و فرهنگی قرار گرفته اند،تصریح کرد:نگاه به‌کودکان‌کار به این معنی نیست که کودک هیچ‌کاری انجام ندهد بلکه کودکان می توانند در کارهایی نظیر کشاورزی و باغداری به خانواده هایشان کمک کنند و در این زمینه به مهارت برسند.

همتی با اشاره به اینکه آنچه در کار کودکان منع می شود انجام اموری است که سلامت جسمی، روانی و عزت نفس آنها را خدشه دار کرده و موجب سو استفاده و ایجاد آسیب بر آنها می شود،خاطرنشان کرد:از مجموع کودکان کار ایلام 34 کودک زیر پوشش کمیته امداد و 43 کودک نیز از خدمات بهزیستی برخوردار است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام با اشاره به اینکه توانمندسازی، استقلال مالی و خودکفایی خانواده های کودکان کار یکی از اولویت های بهزیستی است،گفت:در این زمینه این اداره کل با پرداخت کمک بلاعوض برای اشتغال این خانواده ها سعی در توانمندسازی و جلوگیری از کار کودکان آنها دارد.

همتی با اشاره به اینکه سال گذشته 7خانواده کودکان کار این استان با حمایت مالی بهزیستی خودکفا شده اند،افزود:در این مدت همچنین حدود 600 میلیون ریال کمک بلاعوض به عنوان سرمایه کار در راستای توانمندسازی به خانواده های این کودکان پرداخت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها