موج
کدخبر : ۳۸۱۷۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381787

عبدالله بهادری:

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با اشاره به اینکه با توجه به چهار خطه شدن ورودی و خروجی تونل آزادی در محور ایلام- حمیل- کرمانشاه، تونل دوم آزادی می بایست اجرایی می شد تا شاهد گره ترافیکی در این محور نباشیم،گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی این تونل در ارتفاع پایین تر از تونل موجود به طول 3 هزارو 200 متر از سمت ایلام اجرایی شده و به زودی عملیات حفاری از سمت مقابل نیز آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام افزود:احداث تونل دوم آزادی باعث حذف گردنه های منطقه در مسیر رفت و تسهیل تردد و کاهش مصرف سوخت خواهدشد.

وی از محور ایلام- ایوان – کرمانشاه نیز به عنوان محور موازی دیگر در مسیر عتبات عالیات یاد کرد و اظهار داشت: باتکمیل تونل قلاجه این محور نیز از اهمیت بالایی برای تردد به استان ایلام و مرز بین المللی مهران برخوردار است و برای این مهم برنامه توسعه این مسیر نیز در چند نقطه نظیر احداث کنارگذر شهر ایوان وکنارگذرجنوب شرقی ایلام به سمت محور ایلام- مهران درحال اجرا است و در آینده نیز نقاط دیگری از این محور ارتقاء خواهد یافت.

معاون ساخت وتوسعه راهها، شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: طول محور ایلام به حمیل 78 کیلومتر می باشد که تاکنون 24 کیلومتر این مسیر چهارخطه شده و9 کیلومتر دیگر نیز دردست اقدام برای چهارخطه شدن می باشد.

محمدرضا  کدخدا زاده در بازدید ازعملیات اجرایی تونل دوم آزادی در محور ایلام- حمیل- کرمانشاه افزود:14 کیلومتر دیگراین مسیر نیز درحال اجرای مناقصه برای ارتقأ به چهارخطه می باشد و 31 کیلومتر باقیمانده نیز درحال مطالعه برای ارتقأ به مسیر چهار خطه است.

وی اظهار داشت: در ادامه این مسیر دراستان کرمانشاه 120کیلومتر آزاد راه از جمله حمیل- کرمانشاه- بیستون در دست احداث می باشد که قطعه با احداث این آزاد راه، مسیر ارتباطی با کشور عراق و عتبات عالیات هموار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها