موج
کدخبر : ۳۷۶۲۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376264

نماینده مردم در واکنش به اعلام رتبه تورم استان ایلام؛

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعلام رتبه تورم استان ایلام،گفت: معیشت مردم قربانی بی تدبیری و ضعف مدیران اقتصادی ایلام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علی اکبر بسطامی نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس اعلام مرکز آمار ایران؛ نرخ تورم نقطه به نقطه در فروردین 1400به 49.5 درصد و نرخ تورم میانگین 12ماهه به 38.9 درصد رسید که تورم در برخی استان‌ها بیشتر و در برخی کمتر است.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام نرخ تورم نقطه به نقطه در فروردین 1400؛ استان ایلام در رتبه اول گرانترین استان های کشور قرار گرفت.

وی اظهار داشت: بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه 58.1 درصد در حالی به ایلام رسیده است که هم اکنون بی برنامه گی و ضعف در مدیریت اقتصادی استان کاملا مشهود است.

این نماینده مردم خاطر نشان کرد: متاسفانه همه امور استان ایلام تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و همین هم بهانه خوبی برای پوشش کم‌کاری در سایر حوزه ها شده است.

بسطامی افزود: بالا بودن نرخ بیکاری، پایین بودن سطح درآمد مردم و از سوی دیگر تورم افسارگسیخته حاکم و تبدیل شدن این استان به عنوان گرانترین کشور، به شدت مردم را در تنگناه قرار داده و این در حالی است که مدیران دستگاه های اقتصادی برنامه مناسبی نیز برای خروج از این شرایط ندارند.

وی با انتقاد شدید از این وضعیت، از استاندار و مدیران اقتصادی استان خواست؛ برنامه های خود را برای مهار تورم، کنترل قیمت ها،  ایجاد فرصت های شغلی و همچنین راهکارهای مشخص برای حمایت از تولید و برداشتن موانع فرا روی فعالان اقتصادی از طریق رسانه ها اعلام کنند.

نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم استان نسبت به این مسئله که مستقیم با معشیت مردم ارتباط دارد، بی تفاوت نخواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها