موج
کدخبر : ۳۷۶۱۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376154

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: محرومیت زدایی در حال حاضر مهم ترین ترین هدف بنیاد علوی در هلیلان است و باید این بنیاد با همین روند طرح ها و پروژه‌ های خود را به جلو پیش ببرد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در بازدید از پروژه های و طرح های بنیاد علوی در هلیلان، افزود: تلاش و اهتمام بنیاد علوی برای محرومیت زدایی، توسعه برنامه های فرهنگی نظیر ساخت، تعمیر و تجهیز مدارس در شهرستان تازه تاسیس هلیلان بسیار چشمگیر و قابل تقدیر است.

وی اظهار داشت: بنیاد علوی به عنوان یکی از مجموعه های خدمت گذار نظام زیر مجموعه نهاد رهبری همواره به مردم خدماتی ارائه داده است و توانسته در این راستا بسیاری از مشکلات مردم را برطرف کند.

وی به توزیع یک هزار و 500 بسته کمک معیشتی توسط بنیاد علوی با کمک سپاه پاسداران اشاره و تصریح کرد: با وجود اینکه شاید یک بسته معیشتی تاثیری زیادی بر اقتصاد یک خانواده نیازمند نداشته باشد، اما توزیع این بسته ها در شرایط موجود به نیازمندان می تواند نشانگر تحقق شعار معظم رهبری در راستای توجه ویژه به محرومان و احساس همدلی و همدردی با این قشر از جامعه باشد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به یاری خداوند برطرف می شود، خاطرنشان کرد: قطع زنجیره کرونا و گشایش اقتصادی تنها با همکاری و همدلی مردم و مسئولان میسر خواهد شد و همه باید در راستا اهتمام جدی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت:اقدامات و پیشرفت های حاصل شده در حوزه‌های فرهنگی و عمرانی و سایر حوزه ها نتیجه همدلی و همکاری مسئولان سطح شهرستان است.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود:اقدامات بنیاد علوی و اهتمام مسئولان با کار جهاد گونه نوید بخش اجرای شعار توسعه برمبنای عدالت و توجه ویژه به نقاط محروم و کم برخوردار است که نیازمند هستیم این روند همچنان استمرار داشته باشد.

امام جمعه ایلام یکی از مهم ترین فاکتورهای توسعه و پیشرفت در هر منطقه را عدالت اجتماعی دانست و اظهار داشت: توسعه کلیه مناطق کشور باید یکسان و متوازن باشد و به نقاط کم برخوردار برای بهره گیری از امکانات لازم توجه ویژه شود.

همچنین دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان هلیلان با اشاره به اینکه امسال نیز 18 کلاس درس در این شهرستان احداث می شود،گفت:تاکنون 25 میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز مدارس در هلیلان هزینه شده است.

احمد همتی با بیان اینکه برای نوسازی و تجهیز کامل مدارس این شهرستان در سال جاری برای هر مدرسه تا سقف 500 میلیون ریال اختصاص یافته است،افزود: برای بهسازی جاده راه دسترسی بین مزارع روستای مهدیه 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات بنیاد علوی هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه این جاده بطول 6 کیلومتر و پوشش 500 هکتاری زمین های کشاورزی در طول کمتر از سه هفته به بهره برداری رسیده است،اظهار داشت:مسیر سلامت علوی بعنوان یک مسیر پیاده روی، دوچرخه سواری و فضایی برای کاشت درختان بین شهر توحید و کهره با عرض 6 متر و بطول 2 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال آغاز شده است.

دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان هلیلان تصریح کرد: امروز برای کمک به شبکه بهداشت و درمان شهرستان که بسیار فداکارانه برای مقابله با کرونا در شهرستان اهتمام داشته اند 10دستگاه اکسیژن ساز با اعتباری بالغ بر 365 میلیون ریال اختصاص یافت‌.

همتی با بیان اینکه بنیاد علوی تاکنون در بخش فرهنگی برای تعمیر و تجهیز مساجد و خانه های عالم در این شهرستان بیش از 13میلیارد ریال اختصاص داده است،ادامه داد:بنیاد علوی برای تامین آب شرب و بهسازی راه دسترسی به روستای داربید کرنی هلیلان 7 میلیارد ریال هزینه کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها