موج
کدخبر : ۳۷۵۳۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375330

محمد کریمیان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام به جایگاه مهم و والای سلامت مردم به‌عنوان اصلی‌ترین اولویت و هدف دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: همکاران ما در تمامی حوزه‌های دانشگاه تلاش خود را برای اعتلای حوزه بهداشت و درمان و حفظ سلامت مردم به کار بسته‌اند که مبارزه با بیماری کرونا در طول یک‌سال اخیر نمونه بارز این خدمتگذاری و احساس مسئولیت در قبال سلامت جامعه است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در شصت و هفتمین جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا افزود: با توجه به وقوع پیک چهارم در استان ایلام لازم است که همه ما برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری و حفظ سلامت خود، خانواده، اطرافیان و هم استانی‌هایمان پروتکل‌های بهداشتی را بیش‌از پیش رعایت کنیم تا شاهد اوج‌گیری دوباره کرونا نباشیم.

وی اظهار داشت:خوشبختانه با اهتمام و مسئولیت‌پذیری بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک دستگاه سی‌تی‌اسکن پرتابل در بیمارستان شهدای دهلران استقرار یافته که تا تامین دستگاه سی‌تی‌اسکن اصلی و استقرار آن، این دستگاه تشخیصی به مردم شریف این دیار خدمت‌رسانی خواهد کرد.

وی ادامه داد:همچنین طی رایزنی‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت برای اختصاص دستگاه اکسیژن‌ساز به بیمارستان شهدای دهلران داشته‌ام، خوشبختانه موافقت اختصاص این دستگاه اخذ شد و در حال ارسال به استان است و به‌محض ورود قطعا در مدار خدمت‌رسانی به مردم شریف این شهرستان قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون 34 هزارو 792نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد 724نفراز هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند،تصریح کرد:در حال حاضر تعداد 264بیمارمبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد 31 هزارو 841 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

دکتر کریمیان خاطرنشان کرد:شهرستان‌های ایلام، آبدانان، دهلران، دره‌شهر، بدره، مهران، ایوان و چوار به لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند و شهرستان سیروان وضعیت نارنجی و شهرستان‌های ملکشاهی و هلیلان نیز دارای وضعیت زرد هستند.

وی اظهار داشت:در استان ایلام به‌لحاظ روند کلی ویروس کرونا در اسفند 1399 تعداد 15 هزارو 931 مورد نمونه‌گیری توسط همکاران ما از افراد مشکوک به کرونا گرفته‌شده که از این رقم تعداد یکهزارو 379 نفر نتیجه نمونه‌گیری آنان مثبت بوده و تعداد 273نفر نیز به دلیل بدحال بودن در بیمارستان‌های استان بستری‌شده و متأسفانه تعداد 5 نفر از هم‌استانی‌هایمان نیز در این مدت فوت شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت:در فروردین‌ماه سال جاری نیز با توجه به وقوع پیک چهارم کرونا تعداد 26 هزارو 432 مورد از افراد مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده که از این رقم تعداد 6 هزارو 929 مورد نتیجه نمونه‌گیری مثبت اعلام‌شده و تعدد یکهزارو 383 نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری‌شده و متأسفانه 45 نفراز هم استانی‌هایمان بواسطه این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

دکتر کریمیان با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تعداد 100 هزارو 374 مورد نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کرونا انجام‌شده که تعداد 26 هزارو 432 مورد از آن فقط مربوط به فروردین‌ماه 1400 بوده‌است،افزود:ازابتدای شیوع کرونا در استان تعداد 9 هزارو 19 نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند که تعداد یکهزارو 383 نفر از آنان فقط مربوط به فروردین‌ماه سال جاری بوده‌ است.

وی اظهار داشت:از ابتدای شیوع کرونا تعداد 32 هزارو 359 نفر در استان به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این آمار تعداد 6 هزارو 929 مورد مربوط به فروردین‌ماه سال جاری بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام در رابطه با وضعیت ابتلای شاغلین در سطح استان گفت: از ابتدای فروردین تا۴ اریبهشت ماه سال جاری تعداد 456 نفر به کرونا مبتلا شده اند که ازاین رقم  393نفر از کارکنان ادارات، بانک‌ها و شرکت ها بوده و تعداد  25نفر در بخش بهداشت و 36 نفر دربخش درمان هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها