موج
کدخبر : ۳۷۴۴۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374443

روح اله نوریان خبر داد:

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش ۷ درصدی گوگرد تولیدی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، روح اله نوریان افزود: با وجود شرایط خاص و محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، در سالی که توسط مقام معظم رهبری بنام سال "جهش تولید" نامگذاری شده بود، با تلاش کارکنان این پالایشگاه ضمن توجه به پایداری تولید، برای تحقق این نامگذاری و افزایش تولید تلاش زیادی شده است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته گوگرد تولیدی این پالایشگاه  در بازارهای داخلی به فروش رسیده است که نسبت به سال پیش از آن از لحاظ وزنی و ریالی رشد چشمگیری داشته است.

 مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد:گوگرد تولیدی این شرکت در داخل کشور از سوی خریداران در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس کالا و همچنین به صورت مستقیم از پالایشگاه خریداری می شود.

دکتر نوریان خاطرنشان کرد: به واسطه کیفیت بالا و خلوص 99 درصدی گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام، بهترین کاربرد آن برای فرآوری و تولید محصول جدید،در مسیر تولید کود بنتونیتی است.

وی ادامه داد:در سال تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها برنامه تولید گوگرد بنتونیتی که حاصل آن افزایش کیفیت و تولید محصولات مرغوب کشاورزی و کسب درآمد بیشتر در دست اقدام می باشد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام اظهار داشت:از موانع مهم رشد و توسعه این صنعت در کشور عدم استقبال سرمایه گذاران در حوزه صنایع پائین دستی و تبدیل و فرآوری گوگرد است که در صورت انجام این مهم؛ کسب ارزش افزوده بالاتر، جلوگیری از خام فروشی و اشتغال زایی کمترین دستاوردهای آن خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها