موج
کدخبر : ۳۷۴۲۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374255

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع)استان ایلام:

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)استان ایلام از افتتاح درمانگاه تنفسی و مرکز درمان سرپایی بیماران کرونایی در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، سردار جمال شاکرمی افزود: باشروع پیک چهارم کرونا و وضعیت حاد استان، با مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا در جهت کاهش اثرات این بیماری در جامعه، معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه امیرالمؤمنین (ع) با همکاری دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام درمانگاه تنفسی و مرکز بستری موقت و درمان سرپایی" ویژه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰ تخت در شهر ایلام را راه اندازی شد. 

وی اظهار داشت:این مرکز که به صورت دو شیفت صبح و عصر فعال می باشد، خدمات درمانی بیمارانی که نیاز به بستری دائم در بیمارستان را ندارند را انجام خواهد داد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)استان ایلام تصریح کرد: کلیه بیماران مراجعه کننده به این مرکز توسط پزشک متخصص ویزیت شده و خدمات درمانی آنان توسط کادر پرستاری مجرب انجام خواهد گرفت.

سردار شاکرمی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این تخت های بستری موقت، امیدواریم باری از روی دوش مدافعین سلامت و بخصوص بیمارستان شهید مصطفی خمینی شهر ایلام که بعنوان خط مقدم این مبارزه بوده برداشته شود.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع)استان ایلام  ادامه داد:علاوه بر این مرکز، در شهرستان های مهران ،چرداول و آبدانان نیز با استفاده از توان سپاه و سایر نهادها بیش از 100 تخت نقاهتگاهی آماده جهت بستری بیماران کرونایی تدارک دیده شده است.

همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و تقدیر از همکاری و همراهی شایسته سپاه استان در راستای مبارزه با بیماری کرونا و خدمت به مردم و بیماران ،گفت: با افزایش بیماران کرونایی، این خطر استان را تهدید می‌کند که ظرفیت بستری بیمارستانها تکمیل شود و جا برای بستری بیماران بعدی وجود نداشته باشد.

دکتر محمد کریمیان افزود: سعی کرده ایم بیمارانی که دارای حال عمومی مناسبتری هستند را در منزل درمان کنیم و این مرکز برای بیمارانی است که نیاز به تزریق داروهای بیمارستانی دارند ولی نیاز به بستری ندارند و می‌توانند در منزل مراحل درمانی و قرنطینه خود را سپری نمایند.

وی با بیان اینکه بیماران مبتلا به کرونا که به این مرکز مراجعه می‌کنند، مورد ویزیت قرار می‌گیرند و داروهای تزریقی بیمارستانی به آنان تزریق می‌شود و میزان اکسیژن آن نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد،اظهار داشت: مراجعین به این مرکز توسط متخصصین داخلی مورد ویزیت قرار می‌گیرند و روند درمانی آنان مشابه بیمارستان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این مرکز با اهتمام و همکاری شایسته و ارزشمند سپاه استان راه اندازی شده، تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز و ارائه خدمات سرپایی به بیماران، از پرشدن ظرفیت اورژانس و بخش بستری بیمارستانی جلوگیری می‌شود و همکاران ما در بیمارستان با فراغبال بیشتری می‌توانند به بیماران بستری در بیمارستان خدمات‌دهی نمایند.

کریمیان با اشاره ببه اینکه به صورت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در این مرکز مورد بررسی قرار می گیرند، تصریح کرد: بیماری که در این مرکز خدمات درمانی دریافت می‌کند، اگر رو به بهبود باشد، روند درمانی وی سپری خواهد شد و اگر حال عمومی و شرایط مناسبی نداشته باشد، خدمات درمانی را در بیمارستان به عنوان بیمار بستری دریافت خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به این که راه‌اندازی این مرکز و خدمات دهی به بیماران سرپایی کمک بسیار بزرگی به دانشگاه علوم پزشکی در جهت رفع دغدغه کمبود تخت بیمارستانی است، خاطرنشان کرد: از بیماران مبتلا به کرونا درخواست می کنیم که پس از اطمینان از ابتلا به کرونا در جهت جلوگیری از شلوغی بیمارستان و کمبود تخت بستری در مراکز درمانی، به این مرکز جهت دریافت خدمات بیمارستانی مراجعه نمایند.

با حضور سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، فرمانده سپاه استان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، معاون سلامت دفاع زیستی سپاه استان، مدیر خدمات پرستاری، مدیر روابط عمومی دانشگاه، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی و جمعی از اصحاب رسانه؛ درمانگاه تنفسی و مرکز درمان سرپایی بیماران کرونایی در ایلام افتتاح شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها