موج
کدخبر : ۳۷۴۰۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374016

معروف بسطامی:

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: مجریان، ناظرین، کاندیداها، گروهها و جریانات سیاسی، رسانه ها و صدا و سیما زمینه انتخاباتی پرشور را فراهم آورند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، معروف بسطامی در برنامه سرنوشت سیمای مرکز ایلام با وضعیت کرونا در استان اشاره کرد و افزود:وضعیت استان مناسب نیست تعداد  مبتلایات، بستری ها و فوتی ها در حال افزایش است، امیدواریم با اعمال محدودیت های 10 روزه و همکاری و همراهی مردم این پیک را پشت سربگذاریم. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام اظهار داشت: تعطیلی مشاغل ۲، ۳ و ۴،  منع تردد خودروهای بومی و غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی، حضور یک سوم کارکنان در ادارات، رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و نصب اپلیکیشن ماسک، جلوگیری از افراد مبتلا به ادارات، منع تردد شبانه خودروها برخی از محدودیت هایی است که در حال اجراست.

بسطامی تصریح کرد: در حالی که در موج سوم  ۹۰ درصد مردم ماسک می زدند ولی امروز در موج چهارم زدن ماسک به زیر ۶۰ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: همجواری با استان خوزستان، همسایگی در مرز عراق و ورود میهمانان نوروزی سه تهدیدی بودند که بیماری را به کانون خانواده ها اوردند و ما را وارد پیک چهارم کرد.

رئیس ستاد انتخابات استان در بخش دوم این گفتگو با تحلیل و تبیین شرایط انتخابات ۱۴۰۰ گفت: انتخابات یک فرصت و مبنا برای توسعه و اقتدار کشور است و از طرفی احترام به خواست و اراده مردم در تعیین سرنوشت کشور و مدیریت سیاسی است.

بسطامی به حضور حداکثری مردم در ادوار گذشته انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: علاقه مندان، جوانان و فرزندان انقلاب یک بار دیگر با لبیک به آرمان های مقدس جمهوری اسلامی زمینه انتخاباتی پرشور و حداکثری را فراهم می آورند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان اینکه مشارکت بالا پارامترهای مختلفی دارد، گفت: مجریان متولیان و ناظرین با اعتماد آفرینی در مردم و ایجاد فضای رقابتی، کاندیداها با رعایت اخلاق مداری و پرهیز از شعارهای دور از انتظار، گروهها و جریانات سیاسی با برنامه محوری برای مدیریت کشور، رسانه ها و صدا و سیما با شفاف سازی و آگاهی بخشی به مردم و معرفی افراد صالح و شایسته می توانند زمینه انتخاباتی با مشارکت حداکثری و پرشور را در جامعه را فراهم آورند که موجب توسعه کشور و اقتدار نظام می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخاباتی سالم و امن وظیفه ذاتی وزارت کشور است، گفت : وزارت کشور به مانند سایر دستگاهها و نهادها در برگزاری انتخاباتی پرشور و رقابتی وظیفه ملی دارد.

بسطامی اظهار داشت: رای مردم حق الناس، سرمایه عظیم و یک امانت الهی است که باید بستر لازم برای به مقصد رسیدن این امانت فراهم آید.

وی به وضعیت بیماری کرونا و محدودیت های موجود اشاره و گفت: انتخابات نیز به مانند خیلی از مسائل  دیگر تحت تاثیر کروناست، رعایت دستورالعمل ها و پروتکلها در برگزاری انتخابات یک ضرورت است.

بسطامی ادامه داد: افزایش صندوق ها به منظور تراکم کمتر شعب، انتخاب مکان شعب با خروجی و تهویه هوا و فراهم نمودن اقلام و امکانات بهداشتی در محل شعب از اقداماتی است که در دستور کار است و اگر وضعیت بهبود نیافت روش تبلیغات  نیز تغییر می‌یابد.

رئیس ستاد انتخابات استان با تحلیل آماری انتخابات شوراهای شهر و روستا اشاره و تصریح کرد: در انتخابات شورای شهر در استان تعداد۶۱۶ نفر ثبت نام نهایی با ۱۴ درصد کاهش نسبت به دور قبل انجام گرفت و از این تعداد ۵۷۶ نفر تایید صلاحیت و ۴۰ نفر رد صلاحیت شدند، ۸۹ درصد این تعداد را مردان و ۱۱ درصد را بانوان، بیشترین مدارک تحصیلی لیسانس و رقابت برای ۱۳۷ کرسی اصلی و ۸۶ کرسی علی البدل انجام می گیرد.

وی گفت: در شوراهای روستا تعداد ۲۲۰۳ نفر ثبت نام، که از این تعداد۹۰ درصد مرد و ۱۰درصد را زنان تشکیل می دهند، بیشترینمدرک تحصیلی مربوط به دوره ابتدایی و رقابت برای ۱۱۷۵ کرسی اصلی و ۷۶۶ کرسی علی البدل انجام می گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها