موج
کدخبر : ۳۷۲۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372885

محمد نوذری خبر داد:

استاندار ایلام از برخورد جدی با مسئولان در صورت قصور در اجرای مصوبات ستاد کرونا در استان خبر داد و گفت:، دو بخشدار به خاطر قصور در اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا در سطح استان توبیخ شدند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام در نشست فوق العاده ستاد استانی کرونا با هشدار جدی به مسئولین برای اجرای دقیق و نظارت بر مصوبات ستاد کرونا ، افزود: درهر منطقه و شهرستانی که مصوبات ستاد کرونا اجرا نشود، مسئول مربوطه توبیخ خواهد شد.

وی اظهار داشت: کرونا، بی تعارف جان و مال مردم را به مخاطره انداخته و در این زمینه هیچ قصوری از هیچ مسئولی پذیرفته نیست و ما هم در راستای صیانت از سلامت مردم بی تعارف با هر مسئولی که کوتاهی کند برخورد خواهیم کرد.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با گریزی به آن روی سکه کرونا و کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند،تصریح کرد: نقش مردم در رعایت پروتکل ها و عدم تجمع در مکان های شلوغ می تواند در مهار این ویروس خطرناک و مرگبارتعیین کننده باشد.

نوذری ضمن تقدیر از نقش پررنگ رسانه های استان در این مدت خواستار نقش آفرینی بیشتر آنها برای اقناع افکار عمومی در جهت رعایت اصول بهداشتی و نه به دورهمی ها توسط مردم شد و خاطرنشان کرد: ما وقتی بی ملاحظه با مسئولانی که در اجرای دستورالعمل ها و مصوبات ستاد کرونا کوتاهی می کنند برخورد می کنیم لازم است مردم نیز برای مهار کرونا و حفظ سلامت خود با مسئولین همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار ایلام اظهار داشت: اینحا نقش رسانه ها در همراه ساختن بیش از پیش مردم در اجرای دستورالعمل و رعایت پروتکل‌ها بسیار حائز اهمیت است.

نوذری با تاکید بر ممنوعیت تجمعات در این شرایط خطرناک،خاطرنشان کرد :با توجه به شرایط حاد کرونا هرگونه تجمعی به هر بهانه ای ممنوع است و با بانیان و متولیان امر برابر قانون برخورد خواهد شد.

استاندار ایلام گفت:حضور همه فرمانداران، مدیران کل، بخشداران و مسئولین حراست ادارات در محل کار در روزهای تعطیل  الزامی است، مسئولیت مدیریت کرونا در هر اداره بر عهده مدیر آن مجموعه است.

نوذری افزود:معاون سیاسی استاندار و رئیس قرارگاه کرونا نسبت به فراهم نمودن زمینه اجرای مانور مشترک در همه شهرها و مناطق گردشگری با هدف اعلام خطر، آژیر قرمز، رعایت دستورالعمل ها، محدودیت تردد ها  را فراهم و با تشکیل جلسه هماهنگی بررسی های لازم و اقدامات مورد نیاز را به انجام برسانند.

وی با بیان اینکه اجرای مانور با شعار "خواهر، برادر؛ ماسکت را بزن، فاصله اجتماعی را رعایت کن"  انجام گیرد همه دستگاه های متولی در اجرای مانور باید وظایف ذاتی خود را به انجام برسانند، اظهار داشت:معاون هماهنگی امور عمرانی با همراهی منابع طبیعی، محیط زیست، حمل و نقل جاده ای، هلال احمر و دیگر دستگاهها نسبت به مسدود سازی ورودی مناطق گردشگری و تفرجگاههای استان اقدام نمایند و با حضور در مناطق گردشگری و به صدا درآوردن آژیر خطر اقدامات پیشگیرانه را به وجود آورند.

استاندار ایلام تصریح کرد: معاون هماهنگی امور اقتصادی نسبت به تعطیلی بازار و گروههای شغلی ۲، ۳ و ۴ و پلمپ واحدهای متخلف با همکاری دستگاه قضا، نیروی انتظامیو سایر ارگانهای مرتبط اقدام لازم را عمل آورند و هرکس که سلامت مردم را به خطر بیاندازد متخلف است و باید با وی برخورد شود.

نوذری با اشاره به اینکه کلیه واحدهای متخلفی که در بازار، سلامت عمومی مردم را به خطر می اندازند برخورد قانونی و پلمپ می شوند،خاطرنشان کرد: تجمع در مطب های پزشکان و ورودی بیمارستانها ممنوع است باید علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی این موضوع را مدیریت نمایند تا چرخه بیماری فراگیر و گسترده تر نشود.

استاندار ایلام گفت:همکاران دستگاه قضا در کنترل و اجرای محدودیت ها همراهی لازم را داشته باشند با کسانی که اقدام به برگزاری مراسمات، تجمعات، ورود غیر قانونی به آرامستان ها و تفرجگاهها می نمایند و هر مدیری که در حوزه مسئولیتش در قبال کرونا کم کاری می کند،برخورد نماید.

نوذری با بیان اینکه ورود ماشین ها و پارک در هسته مرکزی شهر ممنوع است، فرماندار مرکز استان با همکاری دستگاههای مرتبط اقدامات لازم را به عمل آورند،افزود: کلیه کسانی که با تردد در داخل شهر و محورهای مواصلاتی محدودیتهای کرونایی را نقض می کنند ابتدا پیام تذکر و اخطار ارسال و سپس متناسب با شرایط شهرستانها جریمه می شوند.

وی اظهار داشت:باتوجه به شرایط موجود و عادی انگاری مردم و عدم توجه به پروتکل ها به خصوص در جوانان باید با فرهنگ سازی و تولید محتوا، خطرات بیماری برای مردم تبیین و با اطلاع رسانی دقیق زمینه رعایت پروتکل ها توسط خود مردم فراهم شود و باید با تولید ایده، کار و فکر جدید میزان آگاهی مردم را ازخطر کرونا افزایش دهیم.

استاندار ایلام از رسانه ها خواست که اگر مدیری را در حالت تفرج در مناطق تفریحی دیدند عکس وی را منتشر تا زمینه تذکر، توبیخ و درج در پرونده وی فراهم آید،تاکید کرد:همه تفرجگاهها باید مسدود شوند، تبلیغات محیطی باید در همه شهرها و روستاها انجام گیرد.

استاندار ایلام گفت:وضعیت استان حاد و آمار بستری ها در حال افزایش است، باید همه تلاش کنیم تا دستورالعمل ها رعایت گردند، اگر این شرایط کنترل نشود وارد بحران می شویم.

گفتنی است در پی عدم نظارت و اجرای دقیق بر مصوبات ستاد کرونا، با دستور استاندار ایلام دو نفر از بخشداران استان توبیخ شدند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها