موج
کدخبر : ۳۷۲۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372256

فروزان افسرده خبر داد:

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی استان ایلام گفت: حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ کودک در این استان طول سال گذشته در راستای طرح پیشگیری از تنبلی چشم معاینه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، فروزان افسرده معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد اداره کل بهزیستی استان ایلام افزود: این طرح همه ساله از اول آبان ماه بصورت سراسری اجرا می شد که به دلیل شرایط خاص ناشی از کرونا پارسال از اول تیرماه در استان اجرا شد.

وی با بیان اینکه کودکان سه تا شش سال در اجرای این طرح معاینه چشم شدند،اظهار داشت: کودکانی که در این طرح مشکوک بودند ابتدا توسط بینایی سنج و سپس چشم پزشک معاینه دوباره شدند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد  اداره کل بهزیستی استان ایلام تصریح کرد:همچنین کودکانی که به عمل جراحی و عینک نیاز داشته و از نظر مالی با مشکل مواجه باشند از سوی بهزیستی مورد حمایت قرار می گیرند.

خانم افسرده با اشاره به اینکه هدف گذاری این طرح برای 9هزار کودک بوده است،خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مشارکت والدین اجرای این طرح پوشش حدود دو برابری داشته است.

وی اظهار داشت: عارضه تنبلی چشم در صورت درمان به موقع قابل پیشگیری خواهد بود و موجب رفع مشکلات بینایی افراد در سنین بالاتر می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها