موج
کدخبر : ۳۷۲۱۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372161

استاندار ایلام خبر داد:

استاندار ایلام با ارائه تحلیلی از آخرین وضعیت کرونا در استان ،گفت: امروز ایلام شرایط خطرناکی در بحث کرونا سپری می کند که همه ما بایست نسبت به آن احساس مسئولیت جدی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد نوذری در همایش فرمانداران با اشاره به اینکه عیار و تراز فرمانداران در این شرایط سخت مشخص می شود،افزود: امروز کرونا جان و مال مردم را تهدید می کند و در این مقطع حساس فرمانداران بعنوان مسئول امنیت و جان مردم در شهرستان ها نقش حیاتی دارند.

وی اظهار داشت: از این رو مسئولیت پاسخگویی وضعیت کرونا در شهرستان ها برعهده فرمانداران است. 

استاندار ایلام در ادامه رنگ بندی شهرستانهای را مهمترین ملاک ارزیابی فرمانداران در مدیریت کرونا اعلام و تصریح کرد: در بحث کرونا خروجی کار مهم است و تنها اکتفا به چند گزارش و تصویر در این باره چاره کار نیست.

نوذری خواستار مهار فوری کرونا در شهرستانها با وضعیت قرمز و نارنجی استان شد و خاطرنشان کرد: فرمانداران برای مهار کرونا هرچه به صلاح و مصلحت شهرستان است، انجام دهند.

استاندار ایلام گفت: در این زمینه می توان با حمایت و پشتیبانی از مثلث بسیج و بهداشت و دهیاری کرونا را در روستا ها مهار کرد.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با بیان اینکه هروقت وضعیت استان در کرونا بهتر شد ساده انگاری شده است،گفت: بایست در اجرای مصوبات و دستورالعمل های ستاد کرونا قاطعانه عمل کرد و برای اقناع سازی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط عموم مردم از نفوذ ریش سفیدان، معتمدان و گروه های مردم نهاد استفاده کرد.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش به دو انتخابات مهم شورا و ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: برگزاری انتخابات مهم ترین کار اجرایی وزارت کشور و فرمانداران است.

وی اجرای مر قانون در انتخابات را معیار و ملاک برگزاری انتخاباتی سالم، امن و شفاف عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا اصل بی طرفی و زمینه سازی مشارکت حداکثری مردم حائز اهمیت است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه قانونمداری خط قرمز ما در انتخابات است،تصریح کرد: فرمانداران در انتخابات موظف هستند اجرای مر قانون را نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش در دستورکار خود قرار دهند.  

نوذری به شرایط سخت پیش روی دولت اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید سخت ترین شرایط را درچهار دهه گذشته داشته است.

وی اظهار داشت: امروز شاهد ظالمانه ترین تحریم ها در طول چهار دهه گذشته هستیم و البته شرایط سخت کرونایی نیز مزید بر علت شده است تا امروز دولت سخت ترین شرایط را پیش روی خود ببیند.

استاندار ایلام توجه به وضعیت معیشت مردم یکی از اولویت های مهم دیگر فرمانداران عنوان کرد و گفت: امروز کشور درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی با دشمن است و در این زمینه توجه به وضعیت معیشت مردم حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه دشمن از تمام ابزارها و توان خود برای ایحاد جنگ روانی در این شرایط سخت استفاده می‌کند، افزود: فرمانداران بایست در این شرایط حساس بیش از پیش در کنار مردم باشند و در جهت رفع مسائل و مشکلات آنان اقدام کنند.

نوذری افزود: همه ما تعهد کرده‌ایم که در مقابل مسئولیتی که بر عهده داریم با تمام توان کار کنیم و پاسخگو باشیم و انشاالله این مهم تا آخرین روز کاری با قدرت ادامه خواهد یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها