موج
کدخبر : ۳۷۱۹۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371975

محمد کریمیان اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: میزان بستری ها نسبت به بهمن ماه در استان ۱۰ برابر شده است و با ادامه این روند با کمبود تخت مواجه خواهیم شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ،محمد کرمیان در نشست ستاد کرونا استان ایلام افزود: ایلام وارد پیک چهارم کرونا شده و تعداد بستری ها و مبتلایان روند افزایشی دارد و با توجه به سهل انگاری مردم در صورت ادامه این وضعیت تعداد فوتی ها نیز افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان سرعت ابتلا در روزهای اخیر بوده است، افزود: شهرستان های آبدانان و دهلران هر کدام با ۹ نفر بیشترین بستری ها را به خود اختصاص داده اند و میزان بستری ها در شهرستان های ایلام، چرداول و ایوان نیز در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: روند بستری ها به شدت افزایشی است و ماندگاری بیماران بدلیل بدحالی نیز افزایش یافته و مراکز درمانی دچار چالش شده اند.

دکتر کریمیان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۱ ابتلا جدید به کرونا در استان ثبت شده و مجموع مبتلایان به ۲۸ هزار و ۷۷۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه مجموع بهبودیافتگان در استان ۲۶ هزار و ۱۱۵ نفر است، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته یک فوت ناشی از کرونا در استان ثبت شده و مجموع فوتی ها تا این لحظه ۶۷۷ نفر است و در صورت ادامه سهل انگاری میزان فوتی ها نیز افزایش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: شهرستان ایوان نیز پس از ایلام، چرداول و دره شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفت و آبدانان و دهلران همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

کریمیان ادامه داد: ۳۰ بستری جدید ناشی از کرونا در مراکز درمانی بستری هستند و مجموع بستری ها به ۱۴۶ نفر افزایش یافته که نگران کننده و زنگ خطری برای کمبود تخت بیمارستانی است.

وی در خصوص افزایش نمونه گیری های نیز اظهار داشت: امروز ۷۵۳ نمونه گیری صورت گرفته این در حالی است که روز گذشته هزار و ۱۱۰ نمونه گیری در یک روز انجام گرفته است.

وی گفت: با توجه موج جدید کرونا در کشور عراق و خطر ورود و خروج مسافران به استان باید هر گونه تردد غیر ضروری توسط افراد جلوگیری شود چرا که آلودگی این ویروس شدید بوده و برای استان خطرناک است.

کریمیان افزود: برخی از افرادی که از کشور عراق وارد استان شده بودند با وجود در دست داشتن تست منفی اما با انجام نمونه گیری مجدد تست آنها مثبت بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها