موج
کدخبر : ۳۷۰۲۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370235

عباس شمس اللهی خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از فعالیت 22 ایستگاه حفاظت کاتدیک برای جلوگیری از خوردگی و حفاظت از زنگ خطوط فلزی گاز در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، عباس شمس اللهی افزود: این تعداد ایستگاه در شهرستانهای ایلام، سرابله، ایوان، چوار، دره شهر، آبدانان، دهلران، سیروان، مهران، ملکشاهی و بخش صالح آباد نصب و راه اندازی شده است.

وی هدف از ایجاد این ایستگاه ها را پیشگیری، کاهش و جلوگیری از ایجاد خوردگی در خطوط لوله انتقال و تغذیه گاز در سطح استان عنوان کرد و اظهار داشت: برای حفاظت و نگهداری ایمن و مطلوب بیش از 500 کیلومتر خطوط موجود در استان، این ایستگاه ها ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: سالانه دستورالعمل های پایش و قرائت ایستگاههای یاد شده از طریق کمیته مدیریت خوردگی شرکت مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و در صورت وجود نقص در عایق پوششی یا وجود مشکل خوردگی لوله ها، اقدامات پیشگیرانه انجام می شود.

شمس اللهی خاطرنشان کرد: به منظور بررسی دقیق عملکرد سامانه های حفاظت کاتدیک و شناسایی نقاط بحرانی و معیوب در طول خطوط یاد شده به فاصله یک کیلومتر از هم، نقاط آزمایش نصب و راه اندازی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها