موج
کدخبر : ۳۶۵۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365937

قاسم سلیمانی دشتکی؛

استاندار ایلام با اشاره به اینکه اگر مراقبت نکنیم روزهای بحرانی در پیش خواهیم داشت، افزود: هم اکنون ۴ شهرستان استان در منطقه زرد قرار دارند و تعطیلی گروه شغلی ۴ و حضور دو سوم کارکنان در مناطق زرد استان الزامی است.

به گزارش خبرگزاری موج  ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در پنجاه و هفتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا نسبت به وضعیت کرونا در استان های همسایه ابراز نگرانی کرد و افزود: با توجه به شرایط حاد کرونا در برخی استانهای همسایه به ویژه استان خوزستان که چند شهرستان با وضعیت قرمز قرار دارد،نیازمند اهتمام جدی مردم و مسئولان در پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان است.

وی با بیان اینکه اگر مراقبت لازم به بعمل نیاید بایستی منتظر روزهای سخت و بحرانی کرونا باشیم، اظهار داشت: در حال حاضر شرایط کرونا در استان به شدت نگران کننده است و امروز ۴ شهرستان ایلام، آبدانان، دره شهر و دهلران در وضعیت زرد قرار گرفته و این یک پیام هشدار و اعلام خطر برای کل استان است.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با تاکید بر پیشگیری و تمهیدات لازم به ویژه در شهرستان های که با سه استان خوزستان، لرستان و کرمانشاه همسایه هستند،تصریح کرد: ما نبایست صبر کنیم که وضعیت بحرانی شود بعد به فکر چاره بیافتیم، برای جلوگیری از شیوع کرونا هرکاری که لازم است ه اکنون می بایست انجام داد.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه بطور مثال دهلران همسایه خوزستان بوده که ۸ شهر قرمز و ۵ شهر نارنجی دارد و بایست مواظبت کرد که این شرایط وضعیت خطرناکی برای دهلران و دیگر نقاط استان ایجاد نکند،خاطرنشان کرد: فرد مبتلا به کرونا اگر در جامعه و محل کار ظاهر شود مرتکب جرم شده است.

استاندار ایلام گفت:همه بایست به مصوبات و دستورالعمل‌های ستاد کرونا توجه جدی داشته و تمکین کنند، در این زمینه افراد بیمار و دارای علایم نبایست در جامعه و محل کار حضور یابند در غیر اینصورت برابر قانون و دستورالعمل ها ستاد کرونا بی ملاحظه با او برخورد خواهد شد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: در این میان خطر انتقال کرونا توسط بیمارانی بیشتر است که در ظاهر علامت ندارد به همین دلیل اجتماع و تراکم جمعیتی برای شیوع این بیماری سم و خطرناک است.

استاندار ایلام در ادامه به نقش مهم طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: در این طرح همه بایست همکاری کنند تا افراد بیمار قرنطینه شوند، افراد مرتبط با بیمار تست شوند و افراد دارای بیماری زمینه ای نیز مراقبت شوند.

وی در خصوص مراقبت از افراد زمینه ای در این شرایط خطرناک اشاره و تصریح کرد: میزان فوتی های کرونا در افراد دارای بیماری زمینه ای بالای ۷۹ درصد است، بنابراین می بایست از این افراد خاص به شدت مراقبت کرد.

سلیمانی دشتکی در ادامه به وضعیت شهرستان های زرد استان اشاره کرد و گفت: تبدیل ۴ شهرستان استان از حالت آبی به زرد نشانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و عدم نظارت کافی توسط مسئولان است که لازم است در این زمینه حساسیت و دقت بیشتر اعمال گردد.

وی در ادامه با اشاره به این مهم که در ایام پیش رو انتخابات، شب عید، تعطیلات نوروزی و غیره  داریم، تاکید کرد: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در مراسمات به شدت کم رنگ شده است و اگر این روند ادامه یابد قطعا شاهد وضعیت خطرناکی در بحث کرونا خواهیم شد.

استاندار ایلام گفت: انتظار داریم من بعد با دوری از عادی انگاری کرونا شهرستان های آبی استان به زرد تبدیل نشوند و شهرستان های زرد به آبی تبدیل شوند و البته برای این کار نیازمند پای کار بودن ویژه مسئولان مربوطه و رعایت و همکاری ویژه مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

رئیس ستاد استانی کرونا در ایلام افزود: اینجا شاهد اعلام برخی آمارها از طرف برخی مسئولان و فرمانداران هستیم که با نتایج حاصله سنخیتی ندارد، منظور ما از نظارت بر اجرای مصوبات و رعایت پروتکل های بهداشتی صرفاً اعلام آمار نیست بلکه نتیجه کار مهم است چراکه تبدیل شدن یک شهرستان از وضعیت آبی به زرد یا از زرد به قرمز نشانه عدم اجرای مصوبات و عدم رعایت پروتکل‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای برخی برنامه ها توسط دستگاه های مختلف گفت: هر برنامه‌ای که در این شرایط اجرا می شود کاملا بایست با هماهنگی ستاد کرونا انجام شود.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: واکسن کرونا آمده و امیدواریم به وفور در دسترس مردم قرار گیرد، تا آن زمان و در این شرایط پیش رو بایستی سختی ها را تحمل کنیم و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از این روزهای کرونایی نیز بگذریم.

استاندار ایلام در خصوص  میزان حضور و فعالیت کارکنان ادارات در شهرستان های زرد استان نیز تاکید کرد: به دلیل افزایش شیوع کرونا از امروز فعالیت کارکنان ادارات غیرضروری در چهار شهرستان زرد استان به صورت دو سوم، اما حضور کارکنان دستگاه های خدمت رسان به صورت کامل خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد:همچنین فعالیت گروه شغلی چهار در شهرستان های زرد استان به حالت تعطیل اعلام می شود و این گروه نیز ممنوعیت فعالیت خواهند داشت و باقی گروه ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ادامه فعالیت می دهند.

سلیمانی دشتکی در پایان خواستار اجرای فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن و عدم حضور در اجتماعات و مراسمات شادی و عزا توسط مردم شد و گفت: از مردم شریف استان خواهش می کنیم مراسمات خود را به تعویق بیاندازند و بعد از کرونا وقت برای شادی و اجرای دیگر برنامه ها زیاد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها