موج
کدخبر : ۳۶۳۶۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363602

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در صف ایجاد نظم و امنیت و خدمت رسانی به مردم است، گفت: قاطعانه در همه امور به نیروی انتظامی کمک می کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار فرمانده و مجموعه فرماندهان نیروی انتظامی استان افزود: نیروی انتظامی افتخار نظام و کشور و مردم است و همواره در صف اول ایجاد نظم و امنیت و خدمت رسانی بوده است.

وی اظهار داشت: البته در اینجا لازم است از زحمات سردار یاری فرمانده سابق نیروی انتظامی استان که منشأ خدمات بسیار خوبی بودند تشکر نمایم و در ادامه برای کمک به این مجموعه پویا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه ایلام اگرچه به ظاهر استان کوچکی از نظر جمعیت و وسعت است اما یکی از مناطق پر اهمیت در بین استان های کشور است.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام صف مقدم ایثار و فداکاری در دفاع از کشور عزیزمان ایران در هشت سال دفاع مقدس بوده است و در این راه بیش از ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز را تقدیم انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا نموده و با فاصله زیاد رتبه اول ایثارگری در کشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه در ۸ سال جنگ تحمیلی عملاً فرصتی برای کار عمرانی در این استان وجود نداشته است گفت: این مردمان در آن برهه و مقطع حساس و تاریخی مهم ترین کار خود را دفاع از کشور دانستند و در آزمون بزرگ مرزداری و مرزبانی نمره قبولی گرفتند و امروز این مردمان شایسته بهترین خدمات هستند.

وی اظهار داشت: استانی که دیروز قدمگاه شهیدان در ۸ سال دفاع مقدس بوده است امروز نیز به دروازه عتبات عالیات و پایتخت زائرین اربعین حسینی علیه السلام مبدل شده است و این افتخار بزرگی‌ست که نصیب مردم شهید پرور استان ایلام شده است.

سلیمانی دشتکی در ادامه استان ایلام را دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار فراوانی دانست و گفت: ایلام پیشینه ای بلندا و قدمت تاریخ دارد و سرشار از منابع خدادادی فراوانی چون نفت و گاز و جنگل، آب و خاک و کشاورزی و طبیعت بکر و ... بوده که این منطقه را متمایز از کشور کرده است.

وی تصریح کرد: ایلام ۱۱ درصد گاز، ۴ درصد نفت، بیش از  ۶۵ درصد تردد زوار اربعین، ۴.۵  درصد صادرات و ۸ درصد مرز کشور را در اختیار دارد و این نشان از جایگاه بسیار مهم این استان است.

استاندار ایلام در ادامه به نقش و جایگاه مهم نیروی انتظامی در امورات استان اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی همواره در رخدادها و حوادث مختلف چون اربعین، حادثه سیل ۹۸ و امروز در بحث بیماری کرونا در خط مقدم خدمت رسانی به مردم بوده است.

وی افزود: در اربعین ۹۸ بیشس از ۴.۷ میلیون نفر از مرز مهران تردد داشتند که مدیریت آن حجم عظیم از جمعیت کار بسیار سنگینی بود و در این زمینه کار نیروی انتظامی در ایجاد نظم و امنیت و روان‌سازی ترافیک جاده ها شایسته تقدیر است.

استاندار ایلام در ادامه به خدمات نیروی انتظامی در سیل فروردین ماه سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در این حادثه نیز نقش نیروی انتظامی کمک و امداد رسانی و آگاهی از خطر سیل به مردم نقش بسیار حائز اهمیتی داشت.

وی در ادامه گفت: نیروی انتظامی در کرونا هم در مراحل مختلف ازجمله در تردد های بین استانی، شهرستانی ، ممنوعیت تردد در شهرها، ممنوعیت در آرامستان ها ، مراسمات، عزاداریها ، جشن و تجمعات همکاری بسیار خوبی داشتند.

وی افزود: در مسائل امنیتی نیز نیروی انتظامی همکاری های بسیار خیلی خوبی در استان داشت و مشکلات را به شکل مردمی حل کرد و با تشکیل هیئت های صلح در سطح کشور الگو شد.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه امروز در استان وحدت و همدلی و انسجام بی نظیری بین مجموعه مسئولان نظام در استان و مردم برقرار است، تصریح کرد: امروز وحدت و همدلی در راستای رفع مسائل و مشکلات مردم مهمترین مسیر خدمت رسانی در استان است و توفیقات و دستاوردهای حاصله نیز نشات گرفته از این مهم است.

در این دیدار فرمانده انتظامی استان ضمن تشکر از حمایت های خوب استاندار ایلام از مجموعه نیروی انتظامی گزارشی از عملکرد این حوزه ارائه داد

سرهنگ دلاور القاصی مهر افزود:کاهش وقوع جرائم خشن در استان، فعال سازی دو سامانه در بحث کرونا، راه اندازی سامانه پلیس بحران دربحث خدمات آموزشی برای محدودیتهای کرونایی، کنترل و بازدید از اصناف بیش از حدود ۳۴ هزار مورد،  پلمپ قهوه خانه ها و قلیان سرا ها به تعداد ۱۹۳ مورد،منجر به صلح و سازش شدن بیش از ۷۱ درصد پرونده ها در سال جاری، رتبه اول کشوری در کاهش تصادفات رانندگی ،  کاهش ۴۶ درصدی تصادفات منجر فوتی و کاهش ۲۲ درصدی تصادفات جراحی از اقدامات پلیس در استان بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها