موج
کدخبر : ۳۶۱۴۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361477

محمد کریمیان اعلام کرد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: خوشبختانه در حال حاضر موارد ابتلا، بستری و فوتی در استان روند کاهشی دارد و این در این راستا اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی نقش ارزنده ای را ایفا نموده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد کریمیان گفت: این روند کاهشی آمارهای مربوط به بیماری کرونا در سطح استان، حاصل زحمات، تلاش ها و دلسوزی های همکاران در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا و همچنین زحمتکشان اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در سطح استان بوده است.

وی اظهار داشت: از یک طرف خوشحال و خرسندیم که آمارهای مربوط به بیماری کرونا در استان روندی کاهشی داشته و از طرفی دیگر نیز نگران این هستیم که با کاهش آمار مبتلایان، مردم این بیماری را ساده انگارند و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی باعث شود که تعداد افراد مبتلا به این بیماری دوباره افزایش یابد و پیک بعدی آن را شاهد باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه از مجموع ۱۱ شهرستان ایلام، هفت شهرستان آبی و چهار شهرستان زرد هستند، تصریح کرد: شهرستان ‌های ایلام، بدره، چرداول، سیروان، ملکشاهی، مهران و هلیلان آبی و آبدانان، ایوان، دره‌شهر و دهلران در وضعیت زرد قرار دارند.

کریمیان خاطرنشان کرد: پیشتر مناطق استانها بر اساس وضعیت به رنگهای زرد و قرمز و نارنجی تقسیم بندی می‌شدند اما هم اکنون بر اساس پروتکلهای بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، رنگ آبی به عنوان مشخص کننده شهرستان های کم‌خطر به آن اضافه شده است.

وی ادامه داد: در روزهای آینده پروتکل های مربوط به این شهرستان های با وضعیت رنگ آبی از سوی وزارت بهداشت ابلاغ خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در جهان بیش از 89 میلیون و 183هزار 759نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند و بیش از یک میلیون و 917 هزار و665نفر نیز در اقصی نقاط دنیا جان خود را از دست داده‌اند و 63 میلیون و 877هزار و 550 نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کریمیان افزود: کشورمان هم با تعداد یک میلیون و 224هزار و 514مورد مبتلا به کرونا در رده چهارم آسیا پس از کشورهای هند، ترکیه و مالزی جای گرفته است.

وی اظهار داشت: در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد 24 هزارو 227 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد656نفر از هم استانی‌هایمان نیز جان خود را از دست داده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 23 بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد 22 هزارو 877 مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

وی اظهار داشت: وضعیت ابتلای افراد در استان برحسب جنس؛ درصد ابتلا در مردان ۵۹درصد شامل 14 هزارو 285 مورد و در زنان ۴۱درصد شامل 9 هزارو 865 مورد بوده و درصد فوت در مردان ۵۸ درصد شامل 377 مورد و در زنان ۴۲درصد شامل 277 مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: 23 درصد بیماران کرونایی و 76 درصد از متوفیان این بیماری، دارای بیماری‌ زمینه‌ای بوده‌اند.

کریمیان افزود: میزان بروز بیماری در 10 هزار نفر جمعیت، شهرستانهای ایلام با 525 و ایوان با 494نفر و بدره با 438 رده های اول تا سوم را دارند و میانگین کل استان نیز رقم 416 در 10 هزار نفر است.

وی اظهار داشت: میزان فوتی در هر 10 هزار نفر جمعیت در سطح استان شامل شهرستانهای ایلام و سیروان ۱۴/۶مورد، ایوان ۱۲/۷مورد و میانگین استان نیز ۱۱/۳مورد فوتی در10 هزار نفر جمعیت می‌باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد 24 هزارو 227 نفر خبر داد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۰ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان نداشتیم  و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۶۵۶ نفر می باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها