موج
کدخبر : ۳۶۰۳۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360390

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام عنوان کرد:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: خون پاک شهید حاج قاسم سلیمانی که به دست ایادی خبیث آمریکا در خاک عراق به زمین ریخته شد، ضامن و نگهبان مکتب ماندگار ایشان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در آیین گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی مهندس و همراهان ایشان، افزود: جایگاه معنوی و اجتماعی سردار سلیمانی حاصل ارتباط عمیق این شهید با معبود خود است و توکل خالصانه ای که ایشان در همه امور به خداوند داشت و در زمان جنگ تحمیلی و مقابله با داعش این توکل به خداوند را به کرات در شهید سلیمانی می توان دید.

 وی اظهار داشت : سردار سلیمانی فردی بود که رضایت خداوند برایش یک اصل و رکن محسوب می شد و با وجود محبوبیتی که داشت هیچگاه دچار غرور دنیوی و پست و مقام نشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تصریح کرد : شهادت سردار سلیمانی در راه خداوند، مزد سال ها عبودیت و بندگی خالصانه ایشان است که به دست شقی ترین افراد روزگار رخ داد.

حجت الاسلام کریمی تبار خاطرنشان کرد: سپهبد سلیمانی در کنار اینکه رزمنده و جنگنده ای متبحر و قهار بود اما خصایص انسانی ولایی داشت که همین ویژگی های انسانی و ایمان و باور به پروردگار و غرق شدن در فنای الهی باعث شد خداوند بهترین جایگاه را برایش مقدر کند.

وی تاکید کرد: حضور سردار سلیمانی در جنگ با داعش و کسب پیروزی های متعدد در جبهه مقاومت و ایجاد اتحاد و انسجام در بین گروه ها، اقوام و مذاهب عراق و سوریه برای مقابله با داعش و همپیمانانش موجب هراس و وحشت دشمنان شد.

امام جمعه ایلام همچنین به رحلت آیت الله مصباح یزدی اشاره کرد و گفت: ایشان بعد از شهادت علامه مطهری و وفات آیت الله طالقانی خلاء نبود این ۲ تئورسین اسلامی را پر کرد.

حجت الاسلام کریمی تبار، ایشان را سرمایه ای محکم و صاحب سبک برای تلفیق علوم جدید با علوم انسانی معرفی کرد و افزود: آیت الله مصباح یزدی جمعی از طلاب حوزه های علمیه را برای فراگرفتن دانش های جدید چون روانشناسی به دانشگاه های اروپا و آمریکا گسیل داشت و ترکیبی از علوم جدید و اسلامی را ابداع کرد.

وی اظهار داشت: این شخصیت برجسته بارها مورد هجمه بدخواهان و مخالفان خود قرار گرفت اما همواره با صبر و تانی با مخالفان برخورد می کرد.

شایان ذکر است که مراسم گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی مهندس و همراهان ایشان با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران دستگاه های اجرایی، اعضای پایگاه های بسیج و مقاومت در محوطه سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها