موج
کدخبر : ۳۵۷۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357005

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه براساس آخرین گزارش ستاد ملی کرونا، این استان از نظر فوتی کرونا بالاتر از میانگین کشوری و رتبه شانزدهم کشور را به خود اختصاص داده است،گفت: استان ایلام با وجود کاهش میزان بستری ها در ۲ هفته نخست آذرماه، همچنان رتبه نخست بستری های کرونا را در کشور دارد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، جمیل صادقی فر در کارگروه رسانه ای کرونا افزود: باید در راستای کاهش آمار بستری های کرونا دراستان ،مردم، اصناف و دیگر دستگاه‌ها و ادارات همچون ۲ هفته نخست آذرماه اهتمام بیشتری در رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه پس از ۹ ماه از شیوع، خطر کرونا بر همگان آشکار شده است، تصریح کرد: کوچکترین بی توجهی در عدم رعایت پروتکل ها، به ویژه نزدن ماسک و حضور در اجتماعات خانوادگی می تواند بسیار خطرآفرین باشد.

صادقی فر تغییر در آمار ابتلا و بسترهای کرونا را منوط به رعایت و عدم رعایت پروتکل ها و حضور و عدم حضور در اجتماعات دانست و افزود: مجموع تعداد بسترهای کرونا در ایلام زمانی به ۴۰۰ نفر رسیده بود اما اکنون این تعداد به ۱۷۰ نفر کاهش یافته است.

وی در ادامه از کاهش محسوس بستری و فوتی کرونا در ۲ هفته نخست آذرماه نسبت به اواخر مهرماه و آبان ماه سال جاری خبر داد و افزود: ایلام جزو استان هایی بود که در ۲ هفته نخست آذرماه در اجرای محدودیت ها و ممنوعیت جدید کرونا بیشترین کاهش بستری و فوتی کرونا را در کشور داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه با وجود کم شدن تعداد بستری و فوتی کرونا در هفته اول و دوم آذرماه، آمار هنوز هم از بالاترین تعداد در تیرماه سال جاری بالاتر است که این نشان می دهد که ما باید پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنیم،تصریح کرد:ایلام ، برترین استان غرب کشور از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی است

صادقی فر با قدردانی از استاندار، ستاد کرونای استان، فرمانداران و کارگروه رسانه ای کرونا و مردم استان گفت: ایلام برترین استان غرب کشور در ۲ هفته نخست آذرماه بوده که رعایت پروتکل ها و دستورالعمل بهداشتی در آن به بهترین شکل انجام گرفته است‌.

وی با بیان اینکه استان ایلام از نظر اجرای دقیق ممنوعیت ها و محدودیت های جدید کرونا نیز جزو استان با وضعیت عادی کرونا بوده که در این خصوص باید از همکاری مردم و اصناف استان تشکر کرد، اظهار داشت: ایلام از نظر ممنوعیت ترددها نیز دارای وضعیت زرد و عادی بوده و جزو استان هایی است که اجرای ممنوعیت ها به خوبی در آن اجرا شده است.

صادقی فر در ادامه مهم ترین و خطرناک ترین اجتماع را دورهمی خانوادگی با تعداد زیاد و گردهمایی در فضاهای مسقف ذکر کرد و افزود: علاوه بر دورهمی خانوادگی، حضور در آرامستان ها، دفاتر پیشخوان، بانک ها و کافه ها با جمعیت و تراکم زیاد می‌تواند بسیار برای افراد خطرآفرین باشد.

وی ادامه داد: افزایش نمونه گیری کرونا، مراقبت های در منزل، آموزش های همگانی، غربالگری مردم با تاکید بر گروه های آسیب پذیر و تقویت نظارت ها در طرح شهید سلیمانی در کل استان در حال انجام است.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها