موج
کدخبر : ۳۶۱۸۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-361876

پس از صحبت های عیسی کلانتری مبنی بر اینکه مردم با خاموشی کنار بیایند از دیروز برق برخی مناطق برای ساعاتی قطع شد، قطع شدنی که در بعضی محله ها کمتر و در برخی محلات بیشتر بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، با تشدید آلودگی هوا مسوولین محترم دولت تنها راهی که به ذهنشان عملی به نظر می رسید خاموشی ابتدا معابر و بزرگراه ها بود که با تمامی تکذیب ها به محلات هم کشیده بود و پس از آن خاموشی منازل مردم بود آن هم در شب های طولانی زمستان.

این اتفاق نه به صورت برنامه ریزی شده بلکه با انجام بدون اطلاع از دیروز آغاز شد.

بسیاری از کاربران موج گلایه هایی در این زمینه داشتند که بی برنامگی و بی عدالتی در نحوه قطع برق برخی مناطق بیشترین گلایه مردم به شمار می آمد.

اما نکته جالب این ماجرا قطع حداقل ٣ باره برق در برخی محلات استان البرز بود تا جایی که حتی به گفته  کاربران موج برق برخی مناطق حتی برای یک ساعت نیز قطع نشده است.

این کاربر به خبرنگار موج گفت: هر ساله تابستان با مشکل قطعی برق مواجه می شدیم اما امسال دیگر دولت تدبیر و امید کاری کرد که زمستان هم قطعی برق داشته باشیم که با توجه به برقی شدن سیستم های گرمایشی مشکلات عدیده ای را برای مردم به وجود آورده است.

وی ادامه داد: این خاموشی ها اما بی عدالتی را نمایش می‌دهد. نه تنها در قطع برق منازل مسکونی که حتی در زمان قطع برق محلات!

این شهروند ادامه داد: ما ساکن شهرک جهان نما استان البرز هستیم آن زمانیکه قرار بود برق معابر و بزرگراه ها قطع شود برق محله جهان نما قطع شد ما تماس گرفتیم و اعلام کردیم اما انگار که هیچ اتفاقی نیوفتاد و همچنان برق روشنایی محلات قطع بود که حتی پس از تاریکی هوا تردد در خیابان ها جهان نما ترسناک بود.

وی ادامه داد: اما جالبتر از این مورد آغاز قطعی برق منازل بود که برای ما از ساعت 16 دیروز آغاز شد. بیش از ۲ ساعت قطعی برق داشتیم و حدود ساعت 19 تقریبا برق وصل شد. ساعتی نگذشته بود که مجدد برق برای ساعتی قطع شد. این در صورتی است که برخی محلات که دوستانم در آنجا ساکن هستند حتی یکبار قطعی برق نداشتند.

این شهروند ادامه داد: در این شرایط کرونایی که دورکاری امری عادی شده این قطعی های پیاپی در برخی محلات نمونه بارز بی عدالتی در سطح جامعه است. امروز صبح نیز برق منطقه جهان نما رفته بود که با ۱۲۱ تماس گرفتم و قطعی را اعلام کردم، اپراتور مرکز فوریت ها اعلام کرد به دلیل کاهش تولید قطعی ۲ساعته در محله جهان نما داریم. بنده به وی گفتم که از دیروز ساعت ۴ این سومین قطعی برق جهان نما برای کاهش تولید است این چه برنامه ریزی و عدالتی است که اجرا می کنید که این اپراتور در پاسخ تنها به دادن شماره ۳۳۱۲۱ بسنده کرد و گفت از این شماره پیگیری کنید که متاسفانه این شماره حداقل هنگامی که با تلفن همراه با آن تماس گرفته می شود در شبکه موجود نیست.

این شهروند در پایان گفت: این تبعیض ها آن هم در نیازهای اولیه زندگی نوبر است دیگر! اگر تولید کم است و برق باید قطع شود همه محلات به مساوات باید خاموشی داشته باشند نه آنکه یک محله ۳ نوبت دو ساعته با خاموشی مواجه شود و محله ای به هر دلیلی! خاموشی نداشته باشد. البته خاموشی داشتن خود نشانه سو مدیریتی است که گریبان ما را گرفته است.

به گزارش موج، آغاز خاموشی های زمستانی حواشی بسیاری برای دولت و شرکت توزیع برق به وجود آورده است و حال باید دید این خاموشی های ناعادلانه شرکت توزیع برق البرز تا کجا ادامه دارد و پاسخ شرکت توزیع برق البرز به آن چیست؟

همراهان موج در صورتیکه شما هم با مشکلی مشابه مواجه شدید و بی عدالتی در توزیع برق در محله شما هم مشهود بود آن را از طریق نظر با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در مسیر بهبود شرایط گامی برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها