موج
کدخبر : ۳۴۸۳۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348392

معاون برق و انرژی وزیر نیرو در هرمزگان:

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی که همزمان با بیست و سومین هفته پویش #هرهفتهالف ب_ ایران و بهره برداری از 10 پروژه برق منطقه ای هرمزگان سخن می گفت: با اشاره به این که رشد پیک در دو سال متوالی به یک درصد کاهش یافته است، گفت: این دستاورد نتیجه یک کار جمعی در همه بخش های صنعت برق است.

به‌گزارش خبرگزاری موج، همایون حائری با اشاره به سرمایه‌گذاری عظیم وزارت نیرو برای اتمام پروژه‌های در حال احداث صنعت آب و برق گفت: بهره برداری از این پروژه‌ها برای دومین سال متوالی است که در قالب پویش #هرهفتهالفب_ایران به انجام می‌رسد.

حائری خاطرنشان کرد: در قالب این پویش، امسال 250 طرح در حال اجرا تا پایان سال افتتاح می‌شود که البته تاکنون بیش از نیمی از آنها به بهره برداری رسیده است.

حائری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که رشد پیک در دو سال متوالی به یک درصد کاهش یافته است، گفت: این دستاورد نتیجه یک کار جمعی در همه بخش‌های صنعت برق است.

وی با اشاره به کارهای انجام شده در استان‌ها به مدیریت مصرف سامانه‌های سرمایشی در تابستان گذشته اضافه کرد: سیستم‌های سرمایشی 25 هزار مگاوات از ظرفیت شبکه را به خود اختصاص می‌دهند که در تابستان بسیار قابل ملاحظه است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی محدود شدن رشد پیک به یک درصد را در کنار افزایش رشد مصرف انرژی به ویژه در بخش صنعتی دستاوری قابل توجه دانست و گفت: این موضوع نشان دهنده افزایش بهره‌وری در کشور است و باید برای حفظ آن در سال آینده و نهادینه کردن مصرف درست انرژی الکتریکی در کشور تلاش شود.

وی نهادینه کردن مصرف درست انرژی را باعث افزایش رفاه و بهره‌وری در کشور دانست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها